Reagujte bez životopisu

Opatrovateľ/ka seniorov v Rakúsku

AIW k. s.

Miesto práce
Rakúsko
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
každý týždeň nové ponuky
1 300 - 1 950 EUR/mesiacHonorár je každoročne zvyšovaný o mieru inflácie 100% príplatok k honoráru je vždy: 1.1., Veľkonočný pondelok, 25.12. a 26.12.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Opatrovanie seniorov v Rakúsku v domácnosti opatrovanej osoby

Ponuka je určená pre skúsené opatrovateľky a opatrovateľov, zdravotné sestry, zdravotníckych asistentov a sanitárky, ktoré ovládajú nemecký jazyk a hľadajú uplatnenie vo svojom odbore v Rakúsku

Pracovný rytmus je 2 týždne v Rakúsku u klienta / 2 týždne doma osobné voľno.
V Rakúsku opatrujete seniorov v ich vlastnom dome / byte, kde zároveň aj bývate.
Poskytujete osobnú asistenciu a pomoc klientovi pri každodenných činnostiach.
Zabezpečujete chod domácnosti príp. sa na chode domácnosti podieľate.
Organizujete opatrovanému seniorovi denný program podľa jeho zaužívaných zvykov, záľub a možností.

Výhody práce so seniormi v Rakúsku:
- využijete a prehĺbite svoje opatrovateľské skúsenosti,
- zdokonalíte sa v nemeckom jazyku,
- ubytovanie a strava je zabezpečená v domácnosti klienta - zdarma,
- dopravu hradí klient a je zabezpečená dopravnou firmou,
- spravidla je počas dňa 2-3 hod osobného voľna,
- sociálne, zdravotné, dôchodkové a úrazové poistenie platné v SR a v AT,
- rodinné prídavky a iné sociálne výhody v AT,
- opatrovateľ dostáva brutto honorár, t. j. vrátane odvodov vždy na konci turnusu,
- AIW Vám poskytne komplexnú podporu v oblasti prihlásenia živnosti v Rakúsku a pri kontakte s rakúskymi úradmi,
- AIW sa stará o bezproblémový priebeh živnosti počas celej doby spolupráce,
- AIW pomáha v daňovej oblasti, aby ste neplatili drahého rakúskeho daňového poradcu,
- AIW garantuje klienta počas celej doby spolupráce

TERMÍN POHOVORU v blízkosti Vášho bydliska alebo online si dohodnete so zástupcom AIW individuálne na bezplatnom čísle 0800 24 24 44

Pozor: Znalosť nemeckého jazyka na úrovni ZAČIATOČNÍK - NIE JE POSTAČUJÚCA!

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

opatrovateľské, ošetrovateľské, zdravotnícke

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

opatrovanie seniorov v domácom prostredí alebo v domove seniorov

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

POŽIADAVKY
1) vzdelanie: opatrovateľský kurz v rozsahu najmenej 200 hod. alebo zdravotnícke vzdelanie, ktoré obsahovalo ošetrovateľstvo
2) dobrá znalosť nemeckého jazyka
3) zručnosť a samostatnosť v oblasti vedenia domácnosti: varenie, upratovanie, organizovanie nákupov, hospodárenie s peniazmi na domácnosť a pod.
4) schopnosť organizovať voľný čas klienta, integrovať klienta do bežného života a spoločenského diania, aktívna komunikácia
5) organizovanie a koordinovanie denného režimu klienta, zabezpečenie základných životných potrieb a komfortu klienta
6) seriózny, svedomitý a zodpovedný prístup k práci, ku klientovi, s ohľadom na jeho vek a zdravotný stav je NEVYHNUTNÝ
7) osobné alebo video stretnutie so zástupcom AIW

Organizácia AIW sa od roku 1999 venuje opatrovaniu seniorov v Rakúsku.
Sme exkluzívnym partnerom rakúskeho Červeného kríža, ktorého pracovníci pravidelne navštevujú klientov v Rakúsku za účelom odborného poradenstva a podpory.
Našou prácou je výber vhodných opatrovateľov, ktorým poskytuje poradenstvo a pomoc pri živnostenskom podnikaní v Rakúsku, ako i sprevádzaní počas celej doby opatrovania.
Podrobné informácie o AIW a denne nové ponuky nájdete na www.aiw.sk

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 611034  Dátum zverejnenia: 6.9.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac