Dobrovoľníci do Srbska (6-12 mesiacov) (Náklady hradené) (Administratívny pracovník)

ADRA - Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj - Občianske združenie

Miesto práce
Srbsko
Termín nástupu
jeseň/zima 2022
Od 610 EUR/mesiacNejedná sa o plat, ale o príspevok na pokrytie nevyhnutných nákladov v mieste pobytu (strava, ubytovanie, miestna doprava).

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na jeseň/zimu 2022 bude ADRA Slovensko vysielať 2 rozvojových dobrovoľníka/čky do svojich partnerských organizácii v Srbsku.

1. DOBROVOĽNÍCTVO V BELEHRADE (12 mesiacov)
Miesto: Belehrad, Srbsko
Organizácia: ADRA Srbsko
Doba vyslania: 12 mesiacov; so začiatkom vyslania na jeseň/zimu 2022 (vyslaniu bude predchádzať pred výjazdová príprava)

2. DOBROVOĽNÍCTVO V NOVOM PAZARE (6 mesiacov)
Miesto: Novi Pazar, Srbsko
Organizácia: Merhamet Sandzak
Doba vyslania: 6 mesiacov; so začiatkom vyslania na jeseň/zimu 2022 (vyslaniu bude predchádzať pred výjazdová príprava)

Uzávierka na zasielanie prihlášok: 9.10.2022

NÁPLŇ DOBROVOĽNÍCKEJ ČINNOSTI:

1. Dobrovoľník/-čka v organizácii ADRA Srbsko bude podporovať projektového manažéra primárne v programových oblastiach:

- WASH aktivít (Water, Sanitation, Hygiene) – so zameraním na pomoc ľuďom bez domova
- Inklúzia Rómov – so zameraním na zamestnateľnosť dospelých a podporu vzdelávania detí
- Podpora utečencov z Ukrajiny, ktorí prechádzajú alebo sa uchádzajú o azyl

Konkrétne aktivity spočívajú v sprevádzaní a asistencii kolegov počas terénnych výjazdov v zraniteľných komunitách (ľudia bez domova, vylúčené rómske rodiny, utečenci) s cieľom vykonávať prieskum potrieb či priamu distribúciu potravín a inej materiálnej pomoci (napr. hygienické balíčky).

Dobrovoľník/čka bude taktiež asistovať v oblasti administrácie a manažmentu projektov ako napr. podpora tímu pri spracovaní dát, podkladov v príprave reportov, vybavovanie korešpondencie a komunikácie s partnermi, vyhľadávanie nových projektových výziev a zdrojov financovania. Dobrovoľník/čka bude posilňovať interné kapacity tímu prenosom/vyhľadávaním transformačných skúsenosti a príkladov z praxe (tzv. best practices) zo Slovenska a EÚ v spoločných témach (inklúzia Rómov, migrantov, problematika bezdomovectva).

Príležitostne sa bude jednať o asistenciu počas odborných školení a workshopov pre znevýhodnených dospelých, pri spoločenských a rekreačných aktivitách pre mládež zo sociálne slabších rodín. Takisto budeš aktívne pomáhať v prípade pomoci utečencom v stanových mestečkách/komunitných centrách formou zisťovania ich potrieb, osvetovou činnosťou o dostupných službách a poskytovaním informácií či asistencie pri žiadaní o azyl.

Dobrovoľník/čka bude vypomáhať aj s prípravou PR plánov a materiálov, resp. príležitostne aj prípravou verejných a online podujatí.

2. Dobrovoľník/-čka v organizácii MERHAMET SANDZAK bude podporovať projektového manažéra pri vyhľadávaní príležitostí pre rozvoj miestnych komunít, či už v oblasti rozvoja ich kompetenčného portfólia, no predovšetkým získavaním nových grantových príležitostí, oslovovaním nových donorov, ktorí podporia inkluzívne programy organizácie.

Dobrovoľník/-čka bude takisto asistovať pri plánovaní a písaní projektových žiadostí a reportov, manažmente databáz a rôznych administratívnych úlohách.

V závislosti od expertízy dobrovoľníka/čky, bude jeho/jej náplňou podpora alebo priame vedenie fundraisingových aktivít a kampaní.

Dobrovoľník/-čka sa bude takisto pravidelne zúčastňovať monitorovacích návštev v cieľových komunitách a bude asistovať so zberom dát, podkladov a pri realizácii terénnych aktivít a podujatí. Popri sprevádzaní projektových tímov v teréne bude dobrovoľník/-čka budovať svoje profesionálne kapacity cez intenzívnu spoluprácu s miestnymi stakeholdermi.

Na úrovni projektov sa bude zúčastňovať na projektoch „Nový Pazar pre nové pracovné príležitosti“ a „Sociálne podnikanie v poľnohospodárstve ako model redukcie chudoby“. Na jeseň tohto roku by mal začať projekt zameraný na psychosociálnu podporu detí navrátilcov, ale i ďalších zraniteľných komunít.

PRIHLÁŠKA:

Prihlášku je potrebné zaslať emailom na adresu [email protected] do 9.10.2022. Súčasťou prihlášky je:

1) Profesijný životopis v anglickom jazyku
2) Motivačný list v anglickom jazyku
3) Súhlas so spracovaním osobných údajov udelený v zmysle čl. 6 ods. 1 písm. a) a čl. 7 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a voľnom pohybe takýchto údajov v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v slovenskom jazyku.
4) Čestné vyhlásenie k zdravotnému stavu v zmysle § 6 ods. 3 zákona č. 406/2011 Z. z. o o dobrovoľníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v slovenskom jazyku.

Vybraní kandidáti budú pozvaní na pohovor, ktorý bude prebiehať v slovenskom a anglickom jazyku. Predpokladaný termín pohovorov - október 2022. S úspešným kandidátom sa uzavrie zmluva na jeseň 2022.

Bližšie informácie tu: https://www.adra.sk/pomahajte-s-nami/dobrovolnictvo/
Dobrovoľnícke vyslania sú financované zo zdrojov Oficiálnej rozvojovej pomoci SR

Náklady: Pokryjeme všetky náklady, ktoré Ti pred a počas vyslania vzniknú, vrátane dopravy, víz, zdravotnej prehliadky, a poistenia. Okrem toho budeš dostávať mesačný príspevok v sume 610 € a 760 €, v závislosti od miesta vyslania. Nejedná sa však o plat, ale o príspevok na pokrytie nevyhnutných nákladov v mieste pobytu (strava, ubytovanie, miestna doprava).

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ukončené bakalárske štúdium v odbore medzinárodné vzťahy, rozvojové štúdiá, sociálna práca, projektový manažment, verejná správa a verejná politika a pod.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

POŽIADAVKY NA DOBROVOĽNÍKA/-ČKU:

Program vysielania dobrovoľníkov do nízkoprijímových krajín je otvorený všetkým občanom a občiankam Slovenskej republiky od 18 rokov. Cieľom programu je zapojiť ako mladých ľudí, tak aj vyššiu vekovú kategóriu do rozvojovej spolupráce, a rozšíriť tak kruh ľudí s profesionálnym záujmom o rozvojovú spoluprácu.

Profil vhodného uchádzača/-čky:

- anglický jazyk – pokročilý
- praktické skúsenosti v oblasti projektového manažmentu výhodou
- dobrá znalosť programov MS Office a digitálne zručnosti
- pozitívny postoj k administratívnym úlohám
- záujem o oblasti PR a komunikácie; praktické skúsenosti výhodou (copywriting/ schopnosť tvoriť texty, publikovanie na sociálnych médiách, vytváranie reklám)
- mäkké zručnosti a kreativita
- zmysel pre tímovú prácu, ale i samostatnosť a proaktívny prístup k práci
- flexibilita a schopnosť prispôsobiť sa lokálnym podmienkam
- záujem o témy rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci, sociálneho vylúčenia, inklúzie zraniteľných skupín, rodovej rovnosti výhodou

ADRA Slovensko je nezisková organizácia so sídlom v Bratislave, Slovensko. Je súčasťou medzinárodnej siete ADRA (Adventist Development and Relief Agency), ktorá pôsobí vo viac ako 130 krajinách sveta.

Cieľom ADRA Slovensko je zlepšovať životné podmienky najzraniteľnejších skupín obyvateľstva na Slovensku a poskytovať humanitárnu pomoc v prípade katastrof a krízových situácií. Spoločnosť pracuje na princípoch humanizmu, solidarity a pomoci potrebujúcim bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie, rasu alebo etnický pôvod.

ADRA Slovensko zameriava svoju činnosť na niekoľko hlavných oblastí:

- Rozvojová spolupráca: Organizácia realizuje projekty zamerané na trvalo udržateľný rozvoj a zlepšenie životných podmienok najchudobnejších komunít na Slovensku. Tieto projekty sa zaoberajú témami ako vzdelanie, zdravotníctvo, prístup k pitnej vode a sanitárnym zariadeniam, udržateľné poľnohospodárstvo a ekonomický rozvoj.

- Humanitárna pomoc: ADRA Slovensko je pripravená reagovať na katastrofy a krízové situácie na Slovensku a v zahraničí. Organizácia poskytuje okamžitú pomoc v podobe zásobovania potravinami, vody, hygienickými potrebami a zdravotníckou starostlivosťou pre postihnuté oblasti.

- Sociálna pomoc: ADRA Slovensko sa zaoberá podporou sociálne vylúčených skupín, ako sú bezdomovci, deti a mládež zo znevýhodneného prostredia, rodiny v núdzi a osoby so zdravotným postihnutím. Organizácia poskytuje sociálne služby, vzdelávanie, psychologickú podporu a integráciu do spoločnosti.

ADRA Slovensko spolupracuje s rôznymi partnermi, vrátane iných neziskových organizácií, štátnych inštitúcií, miestnych samospráv, nadácií a firemných sponzorov. Organizácia tiež spolupracuje s dobrovoľníkmi, ktorí prispievajú svojím časom a schopnosťami k realizácii projektov.

Svoju prácu ADRA Slovensko realizuje s transparentnosťou.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 4432956  Dátum zverejnenia: 26.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 610 EUR/mesiac