Customer Service Representative with English

Talent Solutions - ADECCO

Miesto práce
Nitra
Mzdové podmienky (brutto)
900,- + bonus

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Our client, a worldwide industry leader which operates in 52 countries, provides services to apx. 300,000 clients is looking for a new CSR to one of their main SSC in Slovakia.

The ideal candidate is a customer oriented team player with active English.

What will you do as a CSR?
- Communicate with costumers in English solely via mail and e-mail
- Resolve problems by clarifying the customer's issue, determining the cause, selecting and explaining the best solution to solve the problem
- Maintain customer records by updating account information
- Communicate with the company´s other departments
- Cooperate with the company´s business partners

- Language courses
- Meal allowance
- 2x sick day
- 3x extra days off
- Company library
- Teambuilding and other events
- Birthday present
- Suggestion and referral program
- Multisport card

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Iné neuvedené oblasti

A succesful international technology company

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Patríme medzi TOP 3 personálne agentúry na Slovensku. Na slovenskom trhu pôsobíme od roku 2002.

Pri poskytovaní našich služieb spájame záujmy oboch skupín – uchádzačov a zamestnávateľov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3460068  Dátum zverejnenia: 30.7.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 900,- + bonus