Produktový manažér – Podpora predaja produktov nízkeho napätia - Segment Stavby a Infraštruktúra

ABB s.r.o.

Miesto práce
Tuhovská 29, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Zodpovedá za technickú podporu predaja výrobkov, zariadení a služieb ABB v portfóliu: elektroinštalačný materiál, produkty nízkeho napätia a inteligentné elektroinštalácie
- Zodpovedá za aktívnu znalosť produktov ABB a trhu, sleduje potencionálnych zákazníkov, odbytové príležitosti a vývojové trendy,
- Zodpovedá za spracovanie optimálneho návrhu technického riešenia,
- Zabezpečuje marketingový prieskum trhu a možnosti konkurencie a informuje o zistených skutočnostiach ostatných kolegov,
- Marketingová podpora /distribúcia/, sklad marketingových materiálov,
- Udržuje pravidelné kontakty s kľúčovými zákazníkmi a organizuje prezentácie a školenia so zákazníkmi,
- Podáva pravidelné správy o priebehu a výsledkoch, vypracováva analýzy a navrhuje odporúčania,
- Vedie štatistické údaje v rámci zvereného produktového portfólia
- Aktualizuje databázu zákazníkov
- Spracovanie cenníkov
- Kontrola skladových zásob,
- Sleduje stav techniky, know-how, normy a predpisy, novinky vo svojej oblasti, spolupracuje pri výbere, zostavovaní, a výrobe odbornej dokumentácie
- Organizovanie a vedenie produktových školení pre zákazníkov

Požadujeme:
- Vzdelanie elektrotechnického zamerania
- Prax min. 2 roky v produktovom manažmente, alebo predaji elektroinštalačného materiálu nízkeho napätia
- Produktov nízkeho napätia
- AJ na mierne pokročilej úrovni (porozumenie Aj textu, čítanie technických schém, základná komunikácia so zákazníkmi, dodávateľmi a výrobnými závodmi a ich technikmi v AJ
- Skúsenosti v technickej podpore predaja , veľkou výhodou je znalosť produktov ABB
- Samostatnosť, technická zdatnosť, dôslednosť, schopnosť pracovať pod časovým tlakom, manuálna zručnosť
- VP skupiny B, aktívny vodič

ABB k danej pracovnej pozícii ponúka:
- Práca v medzinárodnej spoločnosti so silným zázemím a tradičným postavením na slovenskom trhu
- Práca s najmodernejšími technológiami
- Flexibilný pracovný čas
- Príspevok na jazykové vzdelávanie a možnosť bezplatných online kurzov AJ pre rodinných príslušníkov
- Príspevok na DDP zo strany zamestnávateľa
- Možnosť ďalšieho odborného a osobnostného rozvoja a školení
- Celofiremné spoločenské akcie (Športový deň, Vianočná party)
- Dotované stravné lístky nad rámec zákona
- Univerzálne poukážky
- Odmena za úspešné odporučenie nového zamestnanca
- Mobilný telefón s možnosťou súkromného použitia

Špecifické pracovné nástroje / benefity pri danej pozícii:
- Služobný automobil s možnosťou využitia na súkromné účely
- Notebook s mobilným pripojením

V prípade, že spĺňate požiadavky, zašlite svoj životopis v slovenskom i anglickom jazyku na adresu:
SK-HR@abb.com