Riaditeľ odboru dopravy na Úrade ŽSK

Žilinský samosprávny kraj

Miesto práce
Komenského 48, Žilina
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1700,-€/mesačne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• riadenie a organizovanie činnosti odboru a jeho zamestnancov
• zabezpečenie plnenia úloh odboru a reporting vrcholovému vedeniu ŽSK
• zabezpečenie koncepčnej, koordinačnej a kontrolnej činnosti pri výkone verejnej správy na úrovni samosprávneho kraja za oblasť dopravy
• zodpovednosť za prípravu a prezentovanie strategických dokumentov v oblasti dopravy
• spolupráca na príprave projektov a zodpovednosť za čerpanie eurofondov v oblasti dopravy
• zodpovednosť za prípravu a efektívne čerpanie rozpočtu v kapitole doprava
• koordinovanie úloh s relevantnými samosprávami, inštitúciami a organizáciami
• posudzovanie investičných zámerov a projektov dopravnej infraštruktúry v ŽSK
• metodické riadenie investičnej činnosti samosprávneho kraja v oblasti dopravy
• koncepčné a metodické riadenia strategických materiálov za oblasť dopravy
• zodpovednosť za prípravu a realizáciu integrovaného systému dopravy
• schvaľovanie cestovných poriadkov a udeľovanie/odnímanie dopravných licencií na vnútroštátnu pravidelnú autobusovú dopravu
• zodpovednosť za prevádzkyschopnosť a údržbu cestnej infraštruktúry vo vlastníctve ŽSK

• stabilná verejná inštitúcia s možnosťou dlhodobého uplatnenia
• motivačný mzdový systém (plat dohodou podľa skúseností, minimálne 1700 EUR)
• pravidelné bonusy k platu (individuálna doplnková mzda, kvartálne odmeny, projektové odmeny)
• výhody plynúce z kolektívnej zmluvy
• služobný mobil
• preplácanie stravného zamestnávateľom nad úroveň stanovenú zákonom

Informácie o výberovom konaní

Požiadavky na uchádzačov
• vysokoškolské vzdelanie II. stupňa dopravného, technického alebo ekonomického zamerania
• minimálne 5-ročná odborná prax, ideálne v oblasti dopravy resp. príbuzných odvetví
• minimálne 5-ročná prax v riadení
• základné znalosti všeobecne záväzných právnych predpisov z oblasti verejnej správy
• znalosť príslušnej legislatívy z oblasti dopravy
• znalosť súčasnej dopravnej obslužnosti ŽSK
• prehľad o strategických zámeroch a potrebách ŽSK v oblasti dopravy
• znalosť štátneho jazyka, angličtina alebo iný cudzí jazyk výhodou
• MS Office na pokročilej úrovni
• aktívny vodič (vodičské oprávnenie skupiny B)
Výberové konanie je viackolové. Do výberového procesu budú zaradení len uchádzači, ktorí spĺňajú požadované predpoklady a v stanovenom termíne zašlú kompletnú žiadosť spolu so všetkými vyžadovanými podkladmi.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s ostatnými vyžadovanými dokumentmi (1. životopis, 2. motivačný list, 3. súhlas so spracovaním osobných údajov, 4. vlastný návrh koncepcie rozvoja dopravy ŽSK na najbližšie 4 roky – v rozsahu max. 1 strana A4 formátu) je potrebné doručiť na adresu: Žilinský samosprávny kraj, oddelenie ľudských zdrojov, Komenského 48, 011 09 Žilina, resp. e-mailom na adresu [email protected] v termíne do 31.1.2019.(pri podaní poštou rozhodujúci je dátum podania na poštovej pečiatke)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

dopravný, technický alebo ekonomický smer

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

• manažérske zručnosti a skúsenosti
• organizačné schopnosti
• komunikačné zručnosti, korektné správanie a vystupovanie
• strategické myslenie
• hospodárnosť, základná orientácia vo financiách
• lojálnosť
• flexibilita
• aktivita a kreativita
• bezúhonnosť
• vzťah k ekologickým druhom dopravy a záujem o rozvoj cyklodopravy

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3555724  Megjelentetés dátuma: 7.12.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 1700,-€/mesačne