Risk Officer

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ako člen tímu riadenia rizík sa priamo podieľa na riadení kreditných rizík skupiny ZSE:
• Prideľuje ratingy a limity obchodným partnerom
• Monitoruje kreditnú expozíciu a pohľadávky voči zákazníkom
• Schvaľuje výnimky zo štandardných zmluvných podmienok
• Nastavuje stratégiu poistenia zákazníkov
• Aktívne komunikuje s poisťovňou ohľadne pridelenia poistných limitov hlási mesačné obraty
• Nastavuje a schvaľuje finančné zábezpeky
• Nastavuje metodiku výpočtu ratingového modelu
• Analyzuje záložné práva
• Pripravuje report kovenantov, odporúča zapracovanie kovenanov v zmluvách
• Podieľa sa na vývoji a kontinuálnom zlepšovaní procesov a nástrojov riadenia kreditného rizika
• Podieľa sa na príprave reportov pre manažment za oblasť kreditných rizík
• Nastavuje metodiku pre upomínanie a odpájanie zákazníkov
• Úzko spolupracuje s tímom financií a poistenia a obchodníkmi
• Podieľa sa na príprave veľkoobchodných zmlúv na dodávku elektriny a zemného plynu

Naša spoločnosť ponúka svojim zamestnancom:
- zázemie stabilnej medzinárodnej spoločnosti
- zaujímavý sociálny program s množstvom benefitov
- širokú škálu interných a externých školení

Informácie o výberovom konaní

Žiadosti zasielajte do: 27.02.2018

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft Word - Expert
Microsoft SQL Server - Expert

Ďalšie požiadavky:
*- Kreatívny prístup k riešeniu problémov
*- Rád sa učí nové prvky v oblasti analyzovania a programovania
*- Samostatnosť a zodpovednosť, tímový hráč, flexibilita
*- programovanie v SQL a VBA
*- znalosť systému Matlab výhodou

Západoslovenská energetika, a.s., je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku a poskytuje služby všetkým svojim zákazníkom – domácnostiam, podnikateľským subjektom a strategickým podnikom slovenského hospodárstva. Patrí k lídrom v otázkach zodpovedného podnikania a jeho princípy sú súčasťou našich každodenných rozhodnutí a stratégie podnikania.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Importovane ponuky
E-mail: poslať životopis
ID: 3309218  Megjelentetés dátuma: 13.2.2018  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou