Analytik predaja

Miesto práce
Stupava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
od 1100€ + prémie, v závislosti na skúsenostiach

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Wienerberge slovenské tehelne – líder na trhu s riešeniami pre strechy, steny a fasády hľadá ambiciózneho budúceho analytika, ktorý chce byť profesionál s číslami a vidí svoju budúcnosť a stavebníctve. Pozíciu vieme prispôsobiť pre juniora ale nastaviť aj ako výzvu pre skúseného seniora.

Úlohou analytika v tíme podpory predaja bude podporovať obchodný tím, spolupracovať s marketingom a s produktovým manažmentom a pripravovať analýzy obchodných aktivít, analýzy efektivity marketingu a cenovej analýzy (cenotvorba produktov, ceny zákazníkov, cenotvorba a monitorovanie cien a riadenie cien).

Hlavné zodpovednosti:
Oblasť Pricing:
  • Sledovať výkonnosť zákazníkov,
  • Sledovať a analyzovať informácie o konkurenčných cenách,
  • Vykonávať hĺbkové analýzy obchodných aktivít, zákazníkov a efektívnosti marketingových akcií,
  • Podpora pri vytváraní strategických rozhodnutí a rozpočtov, viesť každoročné preskúmanie cien a marží,
  • Zabezpečovať mesačne komerčné reporty a na základe analýz odhaliť potenciálne problémy spojené s cenami hlavne: cenové odchýlka, win/loss analýzy, analýzy ziskovosti zákazníkov atď.
  • Podpora pri zavádzaní nových produktov (návrh cenového positioningu)
  • Oceňovanie projektov (analýza ziskovosti projektu a poradenstvo pre predajcov)

Oblasť CRM:
  • Zodpovednosť za správu vnútropodnikového CRM systému v SAP
  • Spolupráca s koncernom pri zavádzaní inovácií a nových projektov v oblasti CRM
  • Podpora a starostlivosť o užívateľov CRM systému
  • Správa databáz objektov, kontaktov a aktivít CRM
  • Správa užívateľov, údržba a aktualizácia systému
  • Zaškoľovanie nových užívateľov CRM
  • Pravidelný reporting výstupov z CRM

  • Ponúkame Vám stabilné zázemie v silnej medzinárodnej spoločnosti.
  • práca v menšom kolektíve s priateľskou atmosférou
  • možnosť sebarealizácie a kariérneho rastu
  • individuálny prístup
  • flexibilný pracovný čas
  • zľavy na produkty firmy a ďalšie benefity

Očakávame:
Znalosti, zručnosti a skúsenosti
V ideálnom prípade:
  • 2-3 roky skúseností ako analytik cien / analytik predaja / finančný analytik / analytik trhu,
  • Skúsenosti s komplexnou analýzou obchodnej a cenovej výkonnosti
  • Skúsenosť s prácou v SAP/CRM,
  • Skúsenosti s rolou Key usera
IT znalosti:
  • Expert práce s Excel
  • Skúsenosti s ERP & CRM systémami
  • Skúsenosti v stavebníctve sú plus

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, Technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
SAP - Základy

  • komunikatívnosť
  • aktívny prístup
  • kreatívnosť
  • zodpovednosť
  • flexibilita
  • spoľahlivosť
  • potenciál vedomostne rásť a učiť sa

Wienerberger s.r.o. je dcérska spoločnosti najväčšieho svetového výrobcu tehliarskych výrobkov, akciovej spoločnosti Wienerberger Ziegelindustrie AG. Od roku 2019 spoločnosť Wienerberger s.r.o. zastrešuje materiály pre stenu, strechu a fasádu s produktovými značkami Porotherm, Tondach, Terca a Argeton.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Michaela Gogorová
E-mail: poslať životopis
ID: 3667841  Megjelentetés dátuma: 11.6.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1100€ + prémie, v závislosti na skúsenostiach