Webhosting System Engineer

Websupport, s.r.o.

Miesto práce
Karadžičova 12, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
po dohode
Od 2 500 EUR/mesiacuvedená mzda je dolnou hranicou, ktorú radi upravíme podľa tvojich skúseností a typu spolupráce

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcel/-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného/-ú systémového/-ú admina/adminku, ktorý/-á nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.

AKO BUDE VYZERAŤ TVOJ TÝŽDEŇ V PRÁCI?

Dnes sa aktívne venuješ činnostiam pre zlepšenie existujúcich riešení - či už našich interných alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov. Vzdelávaš sa, učíš kolegov, pozrieš sa do našich datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov. Očakávame od teba, že sám/sama prichádzaš s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi tvoje nápady podporíme.

Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. V tomto prostredí sa cítiš kao ryba vo vode a rád/rada oboznámiš so všetkými technickými riešeniami aj menej skúsených kolegov.

Tvojou hlavnou náplňou práce bude rozvoj webhostingovej infraštruktúry tak, aby zodpovedala dynamickému rastu spoločnosti, prílevu nových zákazníkov a novým produktom. Náš recept na úspech, ktorý budeš s nami vylepšovať, je založený na nasledovných technológiách: Apache, PHP, MySQL, MariaDB,OpenResty(nginx), LXD/LXC, Docker, ZFS. Infraštruktúru spravujeme SaltStack-om, monitorujeme Zabbix-om a naviazaná na naše systémy je pomocou Python scriptov.

Starať sa budeš o infraštruktúru, kde počet serverov počítame už v stovkách a na ktorej aktuálne hostujeme viac ako 150 000 domén. Tie neustále pribúdajú čo so sebou prináša neustále nové výzvy.

OČAKÁVAJ OD NÁS:

- Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”.

- Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu.

- Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník/účstníčka alebo aj ako prednášajúci/prednášajúca, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy.

- Priestor pre seba: nastav si flexibilný pracovný čas a kombináciu práce z kancelárie a z domu podľa tvojích a tímových potrieb, pribalíme ti 6 dní dovolenky navyše a Multisport kartu pre tvojho športového ducha.

- Našu cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr a aktivity s Tvojím tímom, k tomu kreatívne cool priestory s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom.

Viac o práci v našom tíme zistíš na https://sloboduadminom.sk/

Na základe tvojej reakcie ti pošleme na vypracovanie krátke zadanie. Ak ho vypracuješ správne, zavoláme si a prejdeme si naše vzájomné očakávania. Na pohovore bude HR a tím líder Admin tímu. Budeme sa hlavne pýtať na to, ako pracuješ, aké máš skúsenosti a ako si ich získal(a).

V prípade akýchkoľvek otázok, ak by bolo niečo nejasné, nás určite kontaktuj: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Administrácia UNIX/Linux - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

OČAKÁVAME OD TEBA:
- pojmy ako hosting, web server, virtuálny server, storage sú pre teba samozrejmosť
- máš aspoň 5-ročné skúsenosti so správou linuxovych serverov a infrašktruktúry, počas ktorých si popri prebdených nociach na dohľadoch nadobudol/-la hĺbkové znalosti, v technologiách ktoré používame aj my (samozrejme, neočakávame, že budeš odborník/odborníčka na všetko - toto dopísalo HR, aby si sa nezľakol/-la)
- zvládaš konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov; vieš, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom
- dobrý teoretický základ toho ako do hĺbky funguje OS Linux bez ohľadu na distribúcie a spôsob použitia
- sám/sama si rozbehal(a) LFS, Gentoo, ArchLinux alebo *BSD
- konfiguroval/-a si už riešenie, kde je cluster alebo aspoň vieš aké sú jeho výhody a nevýhody
- rád/rada používaš git, config management, bash
- napriek svojej seniorite nechceš zaspať na vavrínoch a rád/rada sa neustále učíš; zároveň máš ochotu a schopnosti predávať svoje znalosti mladším kolegom
- si vyzbrojený/-á dobrou angličtinou a nebojíš sa ju použiť.

Firma, ktorá to zo študentského internátu dotiahla až na jednotku na trhu. Je povestná svojou uvoľnenou firemnou kultúrou, podporou komunity a zodpovedným spoločenským prístupom. Snom každého/-ej talentovaného/-ej (ale aj úplne začínajúceho/-ej) “ítéčkára/ítečkárky” je pracovať práve tu.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4172094  Megjelentetés dátuma: 2.11.2021  Alapbér (bruttó): 2 500 EUR/mesiac