Linux server administrátor / architekt

Webglobe, a.s.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
podľa dohody
1 600 - 2 200 EUR/mesiacKonečná mzda môže byť vyššia v závislosti od individuálnych schopností a skúsenosti vybraného uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Niečo o Webglobe

Sme "prospektori" na trhu hostingových a cloudových služieb. Skupina Webglobe je úspešná webhostingová spoločnosť na slovenskom aj českom trhu. Súčasťou skupiny sú firmy Webglobe-Yegon, Ignum, Stable, Endora, Hosting 90 a ďalší Prinášame čerstvý vzduch do odvetvia, ktoré sa za dvadsať rokov takmer nezmenilo. Spájame úspešné firmy v našom odbore a spoločne budujeme nového, moderného poskytovateľa internetových služieb. Našou víziou je stať sa kľúčovým hráčom v stredoeurópskom regióne. Tím Webglobe aktuálne tvorí cca 65 ľudí pracujúcich v Prahe, Bratislave a Jablonci nad Nisou.

Hľadáme skúseného správcu Linux serverov, ktorý sa nebojí zmien, má chuť púšťať sa do nových úloh, učiť sa nové technológie a priložiť ruku k budovaniu nových technologických základov pre budúcnosť našej firmy. Práca je vykonávaná prevažne na diaľku a "domovské" pracovisko je možné mať v ktorejkoľvek z našich kancelárií.

V čom sme lepší ako ostatní:
- hosťujeme najzaujímavejšie projekty slovenského a českého internetu
- nie sme korporát, pracujeme na veciach, ktoré dávajú zmysel
- všetci sa poznáme menom a nikto si nehrá na "nadčloveka"
- môžeš pracovať, kde chceš
- rastieme a tak vytvárame príležitosti aj pre tvoj rast.

Tvoja práca bude:
- zodpovednosť za chod, stabilitu a rozvoj Linux platformy
- správa a rozvoj serverových riešení pre našich top klientov (L2 / L3)
- úzka spolupráca so špecialistami na strane klienta
- účasť na strategickom rozvoji infraštruktúry
- držanie pohotovosti.

Zázemie v stabilnej spoločnosti dlho etablovanej na trhu, so stálou zákazníckou základňou
Práca s modernými technológiami
Možnosť sebarealizácie, spolupráca pri navrhovaní projektov
Možnosť dalšieho vzdelania, plne hradené školenia a konferencie
Webhosting zadarmo pre svoje projekty
Kurzy angličtiny priamo vo firme
Práca v mladom kolektíve, teambuildingy
Parkovanie zadarmo
Príspevok počas PN až do výšky 60% mzdy
Príspevok pri narodení dieťaťa do výšky 200 €
Bonus pri odporučení nového kolegu/kolegyne 250 €
Výborná káva, čaj a čerstvé ovocie v kuchyni
Online lekárska poradňa
Možnosť využívať spoločné priestory (terasa, coworking, chill out zóna) na oddych alebo meetingy s kolegami

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Informačné technológie

Pokročilé znalosti a praktické skúsenosti so službami www, databázy, emailov a DNS a so servermi s Linux Centos alebo Debian
Skúsenosti s Ansible
Orientáciu v pojmoch: Proxomox, KVM, XEN a LXC, Apache, MySQL, nginx, MariaDB, MySQL, PostgreSQL, Postfix, Dovecot, Amavis, Ansible, Nginx, Redis, HAProxy, Elasticsearch, Bash, Icing, ZFS, Docker
Chuť sa ďalej vzdelávať, sledovanie noviniek v odbore a testovanie nových technológií
Schopnosť komunikácie v anglickom jazyku.

Výhodou sú ďalšie znalosti:
- scriptovania v Python / bash / PHP, regulárne výrazy
- DNSSEC, DKIM, DANE, IPv6, HTTP / 2
- KnotDNS, Bind,
- Ispconfig
- Kubernetes, AWS

Prečo si prácu vo Webglobe zamiluješ

Sme popredný registrátor domén a poskytovateľ hostingu a serverov na Slovensku a v Česku s 20-ročnou históriou a silným investorom za chrbtom. Aj keď sme veľkosťou už skôr korporát, stále sa považujeme za start up. Vďaka tomu sa u nás môžeš naučiť skutočne profesionálne postupy hodné veľkej firmy bez toho, aby si sa cítil ako robot, ktorý musí plniť plán na 110 %. Povedať, že sme rodina, by bolo trochu klišé. Ale v tíme sme si blízki a navzájom si pomáhame. Náš každoročný team building Webglobe Day je legendárny.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4027601  Megjelentetés dátuma: 1.2.2021  Alapbér (bruttó): 1 600 EUR/mesiac