Systémový administrátor Linux (junior)

VNET a.s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
od 1300 €/mesačne brutto (finálna ponuka je v závislosti od znalostí a skúseností)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na úvod niečo v krátkosti o nás:
Vlastníme 3 dátové centrá lokalizované v Bratislave, v ktorých máme umiestnených približne 100 vlastných fyzických zariadení od výrobcov IBM, HP a DELL, ktoré využívame na implementáciu riešení pre nás a našich klientov. Sme spoločnosť s bohatými skúsenosťami, ktorá už vyše 16 rokov poskytuje komplexné telekomunikačné riešenia od garantovaného internetového pripojenia, cez cloudové služby, hosting, hlasové riešenia VoIP až po triple-play služby na doma.

Naše očakávania a tvoja náplň práce:
Ak máš rád voľnosť; potrebuješ priestor pre realizáciu inovatívnych nápadov, ktoré nás spoločne posunú vpred; rád spoznávaš a skúšaš nové technológie a postupy; si pripravený rozširovať znalosti v oblasti virtualizácie, cloudu alebo správy systémov, tak VNET je to správne miesto na štart alebo posun v tvojej pracovnej kariére. Aj keď si možno čerstvý absolvent a/alebo máš málo praktických skúseností, ale rád by si rozvíjal svoj talent, neváhaj a pridaj sa k nám...

Tvoja aktívna (spolu)práca bude najmä pri:
• správe systémov Linux, ich inštalácií a konfigurácií
• zabezpečení dostupnosti poskytovaných produktov a služieb
• navrhovaní riešení pre klientov
• a postupne sa budeš podieľať aj na nasadzovaní cloudových služieb na platforme OpenStack

VNET je spoločnosť s priateľskou atmosférou, ktorá ti rýchlo prirastie k srdcu. Naša firemná kultúra je charakteristicky otvorená, pestrá, ohľaduplná voči životnému prostrediu, dynamická a samozrejme zábavná. Nepoznáme slová nefunguje to alebo nedá sa to - spoločne ako tím dosiahneme cieľ, neúspechy prekonáme a tešíme sa z našich úspechov.
Vieme ti ponúknuť:
• priestor na sebarealizáciu vďaka variabilite pracovných úloh:
• možnosť pracovať so špičkovými technológiami a aktívne sa spolupodieľať na zaujímavých projektoch
• mladý zapálený tím a motiváciu/inšpiráciu od kolegov nielen z tvojho oddelenia
• príležitosť vzdelávania sa a rastu (vrátane výučby angličtiny na pracovisku)
• možnosť využiť príležitostnú prácu z domova (home-office)
• oddychovú zónu so stolným futbalom
• každý mesiac firemné raňajky a spoločné firemné akcie
• kávu a čaje po celý deň zdarma
• príspevok na športovanie/relax
• možnosť kariérneho rastu
• zľavy na portfólio služieb spoločnosti

Ďakujeme za každý poslaný životopis. Poteší nás, keď k nemu priložíš aj krátky, ale výstižný motivačný text. Ak tvoje skúsenosti, znalosti a zručnosti vyhodnotíme pozitívne, ozveme sa spravidla telefonicky v krátkom čase a dohodneme si spoločné stretnutie.

Zaslaním životopisu dáva uchádzač výslovný súhlas spoločnosti VNET a.s. na spracovanie jeho osobných údajov uvedených v životopise, a to pre účely zaradenia do databázy uchádzačov o zamestnanie v spoločnosti VNET a.s. a prípadné kontaktovanie za účelom osobného pohovoru. Tento súhlas udeľuje uchádzač spoločnosti VNET a.s. ako prevádzkovateľovi v zmysle príslušných ustanovení zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov, v znení neskorších predpisov (ďalej len “Zákon”) a Nariadení “GDPR” č. 2016/679. Súhlas môže uchádzač kedykoľvek odvolať, a to aj emailom na emailovú adresu: [email protected]. Ako dotknutá osoba má uchádzač práva uvedené v § 19 a nasl. Zákona (t.j. požadovať prístup k osobných údajom, právo na ich opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania, namietať spracúvanie, právo na ich prenosnosť, alebo podať návrh podľa § 100 Zákona). Osobné údaje nebude VNET a.s. odovzdávať žiadnej tretej osobe, nebude ich profilovať ani prenášať do tretej krajiny a bude ich uchovávať maximálne po dobu šiestich mesiacov od prijatia životopisu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

informačné technológie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Administrácia UNIX/Linux - Pokročilý
VMware ESX - Základy
Klient/server administrácia - Základy
Bash - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Do VNETu hľadáme ľudí zanietených do najnovších technológií. U nás sa zlepšíš a zároveň môžeš priniesť svoje skúsenosti s týmito technológiami:
• Vmware, Openstack
• automatizovaná správa infraštruktúry (IaC), konkrétne technológie Saltstack a Foreman
• monitoring použitím nástroja Zabbix
• databázové klastre Galera a PostgreSQL
• DNS infraštruktúra cez anycast s PowerDNS backendom
• sieťový storage EMC VNX a VPLEX
• centralizovaný zber logov a ich spracovanie cez ELK
• Docker a Kubernetes
Všetky skúsenosti s týmito, alebo aj inými technológiami podobného charakteru sú vítané ako plus k tvojmu profilu. Vo VNETe využívame pomerne široký rozsah technológii, ale nenechaj sa odradiť. Ak máš znalosti z operačného systému Linux, všetko ostatné bude pre teba hračkou.

A na záver ak sme si ťa získali samotným popisom práce, existuje už pár vecí, ktoré urobia z teba ideálneho člena našej VNET rodiny:
• máš aspoň základné znalosti z počítačových sietí
• si nadšencom pre IT a nechýba ti chuť objavovať, spoznávať nové technológie a ochota ďalej sa odborne vzdelávať
• máš schopnosť komunikovať s členmi tímu a máš základné prezentačné zručnosti

Sme spoločnosť, ktorá vznikla pred viac ako dvadsiatimi rokmi s cieľom poskytovať cenovo dostupný a výkonný internet. Dnes patríme medzi významných hráčov v oblasti biznis internetového pripojenia, disponujeme stovkami kilometrov vlastnej optickej siete a svoje portfólio služieb neustále rozširujeme. Rozvíjame sa ako systémový integrátor a poskytovateľ manažovaných služieb, sústreďujeme sa na poskytovanie cloudových služieb, kyberbezpečnosti a aktívne sa podieľame na výskume a vývoji, najmä v oblasti umelej inteligencie. Najväčšou devízou VNETu sú však naši ľudia, ktorí spojili svoje sily na vytváranie riešení s hlbokým pochopením potrieb zákazníka, individuálnym prístupom a špičkovou podporou vo všetkých smeroch. Spoločne ťaháme za jeden povraz a prinášame na trh inovatívne a zákazníkmi cenené riešenia.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3656932  Megjelentetés dátuma: 16.5.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1300 €/mesačne brutto (finálna ponuka je v závislosti od znalostí a skúseností)