Knihovník/knihovníčka.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
1. 3. 2021 prípadne dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
692 - 830,5 EUR/mesiacpo zaučení osobné ohodnotenie, odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Samostatné vykonávanie katalogizácie kníh a špeciálnych dokumentov. Denné vykonávanie archivácie centrálnej bázy knižničného fondu.

- práca v príjemnom kolektíve knižnice
- výhody vyplývajúce z Kolektívnej zmluvy
- príspevok zamestnávateľa na tretí dôchodkový pilier
- 6 týždňov dovolenky od dovŕšenia 33. rokov veku
- pracovný týždeň 37,5 hod. v jednozmennej prevádzke
- príspevok na rekreáciu po dovŕšení 2 rokov trvania pracovného pomeru
- denné letné vzdelávacie aktivity pre dieťa priamo v knižnici

Uchádzači spĺňajúci vyššie uvedené podmienky zašlú písomnú prihlášku do výberového konania s nasledovnými prílohami (originál alebo úradne overená kópia):
- prihláška alebo žiadosť o zaradenie do výberového konania,
- výpis z registra trestov (nie starší ako 3 mesiace),
- písomný súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov na účely výberového konania podľa Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EU č. 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov v zmysle zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (nie starší ako jeden mesiac)
- motivačný list,
- štruktúrovaný profesný životopis s uvedením celkovej doby dosiahnutej odbornej praxe,
- doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- čestné prehlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- pracovné referencie
- presná adresa na doručovanie písomností, e-mailová adresa a telefonický kontakt.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

knihovníctvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Hľadáme človeka, ktorý bude katalogizátorom celého knižničného fondu a má prehľad v súčasnej slovenskej a svetovej literatúre. Ktorého baví práca s číslami, má rád poriadok a systém, napĺňa ho práca v evidencii a štatistike.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča je jedna zo šiestich knižníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja. Je príspevkovou organizáciou so samostatnou právnou subjektivitou. Riadi sa všeobecne záväznými právnymi predpismi. Hospodári s majetkom zriaďovateľa, ktorý je jej zverený podľa zákona č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov zverených na napĺňanie vymedzeného poslania a predmetu činnosti zmluvou o prevode správy. Knižnica hospodári samostatne podľa schváleného rozpočtu a vo svojom mene nadobúda práva a zaväzuje sa.
Verejná knižnica Mikuláša Kováča poskytuje svoje služby na piatich pobočkách v meste Banská Bystrica. S nástupom nového vedenia má ambície zmodernizovať svoje pobočky, zaujať lákavou ponukou knižničného fondu a zatraktívniť čítanie pre široké vrstvy obyvateľov. Spolupracuje s mnohými partnermi na podpore čitateľskej gramotnosti.

Počet zamestnancov: 21 zamestnancov

Adresa spoločnosti: Verejná knižnica Mikuláša Kováča, Jilemnického 1710/48, 974 04 Banská Bystrica

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4018712  Megjelentetés dátuma: 11.1.2021  Alapbér (bruttó): 692 EUR/mesiac