Hlavný ekonóm/samostatný účtovník

VERCAJCH CENTRUM spol. s r.o.

Miesto práce
Lieskovská cesta 6, Zvolen
Termín nástupu
ihneď
2 000 EUR/mesiaczvýšenie platu možné po skúšobnej dobe, záleží na skúsenostiach a šikovnosti

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce:

- Zodpovednosť za vedenie podvojného účtovníctva

- Samostatné vedenie personálnej a mzdovej agendy

- Správne zaúčtovanie jednotlivých položiek

- Spracovávanie mesačných a ročných uzávierok

- Zodpovednosť za daňovú agendu a spracovanie DPH

- Príprava štatistických výkazov a hlásení

- Tvorba podkladov pre audit

- Komunikácia s finančnou správou a daňovými orgánmi

- Účtovanie podľa slovenských štandardov

- Spracovanie finančných reportov na pravidelnej báze

Príklady ďalšej typickej náplne práce:

- Analyzovanie finančných údajov a predkladanie odporúčaní pre zlepšenie hospodárenia

- Vyhodnocovanie hospodárskej situácie podniku a tvorba prognóz

- Zabezpečovanie dodržiavania interných postupov a smerníc

- Vyhľadávanie a navrhovanie optimalizácie procesov na účtovnom oddelení

Typický deň na pracovnej pozícii:

- Vedenie podvojného účtovníctva a spracovávanie účtovných dokladov

- Spracovávanie mzdovej agendy a komunikácia s kolegami a nadriadenými

Pracovná doba typická pre pozíciu:

- 8 hodín denne, 5 dní v týždni

- Príležitostne nutnosť pracovať aj v neskorších hodinách, najmä pri uzávierkach a auditoch.

- služobný mobil

Životopis prosíme zaslať mailom na uvedenú adresu. Kontaktovaní budú len vybraní uchádzači. Nehľadáme externé firmy.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Strojopis - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

prax nutná min. 3 roky

Veľkoobchod s ručným náradím, elektronáradím, sanitou. Prenájom nehnuteľností, poľnohospodárska výroba. Jedná sa o zabehnutú firmu s dlhoročným pôsobením na trhu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

ID: 1729492  Megjelentetés dátuma: 15.4.2024  Alapbér (bruttó): 2 000 EUR/mesiac