Štátny radca - Špecialista v oblasti skúšobníctva a posudzovania zhody

UNMS SR

Miesto práce
Štefanovičova 3, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
942,00 - 1 200 (v závislosti od dĺžky služobnej praxe)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Najnáročnejšia činnosť
Tvorba štátnej politiky vo vymedzenom úseku štátnej správy alebo vykonávania štátnych záležitostí na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo na úrovni iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho systému s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym alebo medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Koordinovanie štátnej služby alebo častí zložitých systémov na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy v príslušnom odbore štátnej služby, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Kontrolná, inšpekčná, dozorná činnosť, vykonávanie vnútorného auditu alebo vládneho auditu na úrovni ministerstva, ostatného ústredného orgánu štátnej správy, orgánu alebo úradu, ktorý vykonáva štátne záležitosti, alebo iného orgánu štátnej správy s celoštátnou pôsobnosťou.
Kontrolná alebo inšpekčná činnosť alebo vydávanie rozhodnutí v príslušnom odbore štátnej služby.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť
Účasť na kontrolnej činnosti podľa zákona č. 56/2018 Z. z. o posudzovaní zhody výrobku, sprístupňovaní určeného výrobku na trhu a o zmene a doplnení niektorých zákonov, iných právnych predpisov, vnútorných predpisov ÚNMS SR a technických predpisov z oblasti posudzovania zhody.
Príprava metodických pokynov v oblasti posudzovania zhody.
Pripomienkovanie návrhov právnych predpisov súvisiacich s posudzovaním zhody.
Príprava podkladov k transpozícii a implementácii európskych predpisov Nového prístupu a príprava národného stanoviska.
Poskytovanie všeobecných informácií z oblasti posudzovania zhody odbornej verejnosti.
Organizovanie a účasť na pracovných rokovaniach s medzinárodným a národným rozsahom v oblasti posudzovania zhody.

Možnosť osobného rozvoja.
Možnosť vzdelávania sa a zvyšovania kvalifikácie.
Príspevok na doplnkové dôchodkové poistenie vo výške 40,00 € mesačne.
Pružný pracovný čas
Služobný čas 37,5 hodín týždenne.
Základná výmera dovolenky zamestnanca 5 týždňov.

Pre zaradenie do výberového konania je potrebné sa prihlásiť cez portál www.slovensko.sk. Bližšie informácie na: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/15559

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Svedomitosť a spoľahlivosť, komunikačné zručnosti, adaptabilita a flexibilita, samostatnosť.

ÚNMS SR je ústredným orgánom štátnej správy pre oblasť technickej normalizácie, metrológie, kvality, posudzovania zhody a akreditácie orgánov posudzovania zhody. Vypracúva koncepciu štátnej politiky, vykonáva metodickú činnosť a dozerá na plnenie úloh v oblasti normalizácie, metrológie, kvality, posudzovania zhody a akreditácie orgánov posudzovania zhody. Viac informácií: https://www.unms.sk/

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3622040  Megjelentetés dátuma: 15.3.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 942,00 - 1 200 (v závislosti od dĺžky služobnej praxe)