Hlavný účtovník

Univerzitná knižnica v Bratislave

Miesto práce
Michalská 1, Staré Mesto
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1100 EUR - 1300 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vedenie podvojného účtovníctva organizácie v programe SOFTIP
- kontrola účtovných dokladov z hľadiska ich správnosti a úplnosti v zmysle platnej legislatívy
- druhotná kontrola správneho a úplného výkonu základnej finančnej kontroly finančných operácií
- kontrola správnosti zaúčtovania účtovných dokladov, pokiaľ sú účtované v samostatných moduloch: pokladničné doklady, došlé faktúry
- zostavenie daňového priznania k DPH (§ 69, ods.3)
- inventarizácia účtov
- spracovanie uzávierkových operácií, účtovných výkazov
- príprava finančných výkazov a reportov pre zriaďovateľa organizácie (MK SR) a pre potreby interného finančného riadenia organizácie
- zúčtovanie európskych projektov a prijatých grantov
- komunikácia s audítorom, príprava podkladov pre audity
- aktívne sledovanie a aplikácia nových legislatívnych zmien súvisiacich s vedením účtovníctva organizácie

- príjemné a estetické pracovné prostredie
- pracovné miesto v historických budovách v centre mesta
- flexibilný pracovný čas
- týždenný pracovný čas: 37,5 hod.
- motivačné platové ohodnotenie - osobný príplatok
- podpora vzdelávania zamestnancov formou pravidelnej účasti na školeniach
- poskytnutie stravných lístkov v polovičnej hodnote aj počas dní dovolenky
- bezplatný používateľský preukaz s dlhšou výpožičnou lehotou z fondov UKB
- možnosť účasti na bohatej ponuke kultúrnych podujatí organizovaných zamestnávateľom

životopisy a motivačné listy posielajte na e-mailovú adresu:
[email protected], tel. 0903 674 558.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

podvojné účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

- stredoškolské vzdelanie s maturitou
- vysokoškolské vzdelanie 2.st.
- profesionálny účtovník / účtovníčka
- min. 5-ročná skúsenosť s komplexným spracovaním účtovníctva (skúsenosť v oblasti verejnej správy je vítaná – SOFTIP, Štátna pokladnica, MUR, RIS)
- pokročilá znalosť podvojného účtovníctva, platnej účtovnej a daňovej legislatívy
- zmysel pre detail, precíznosť, zodpovednosť
- schopnosť konštruktívneho myslenia
- schopnosť pracovať samostatne, ale aj v tíme
- dynamická osobnosť
- hodnotová orientácia

Univerzitná knižnica v Bratislave (UKB) je najstaršia a najväčšia vedecká knižnica v Slovenskej republike. Sídli v historických objektoch v centre Starého Mesta v Bratislave, ktoré sú národnými kultúrnymi pamiatkami.

Univerzitná knižnica v Bratislave počas viac ako 100-ročnej histórie ovplyvnila niekoľko generácií slovenskej inteligencie. Jej cieľom je poskytovanie knižnično – informačných služieb a organizácia kultúrnych či vzdelávacích podujatí pre používateľskú aj širokú verejnosť (konferencie, semináre, prednášky, koncerty, výstavy). Partnerskými inštitúciami UKB sú významné slovenské a zahraničné knižnice, kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ministerstvá a veľvyslanectvá. V rámci kultúrnych podujatí UKB spája profesionálnu a nezávislú kultúru, štátny a neziskový sektor.

Univerzitná knižnica v Bratislave je v gescii Ministerstva kultúry a patrí medzi zamestnávateľov podľa Zákona č. 552/2003 o výkone práce vo verejnom záujme.

Viac informácií nájdete na:
www.ulib.sk
www.facebook.com/ulibsk/

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3418541  Megjelentetés dátuma: 12.6.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 1100 EUR - 1300 EUR