Kubernetes Administrator

Unique People, s.r.o.

Miesto práce
Práca z domu
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
2 500 EUR/mesiacPlatové ohodnotenie závisí od skúseností kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme DevOps Engineera, ktorý nám pomôže vybudovať a prevádzkovať modernú kontajnerovú platformu pre interný vývoj aplikácií a prevádzku týchto aplikácií.
Momentálne ponúkame prácu formou remote, do budúcna preferujeme aby nový kolega sedel s nami v Košiciach, prípadne v Bratislave.

Primárnym cieľom nášho projektu je vybudovanie internej Kubernetes platformy (Vývoj, testovanie a produkcia), kde budeme môcť efektívne prevádzkovať cloud-natívne aplikácie.
Hlavnými technológiami sú Docker, Kubernetes, Rancher a vývoj CI stack-u založeného na GitLab a Nexus. Náplň práce bude pozostávať zo spolupráce s interným teamom vývojárov v oblasti zdravotníctva.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Kubernetes - Základy
Docker - Základy
DevOps - Pokročilý

Počet rokov praxe

5

Požadované zručnosti
- Senior Linux administrátor (uprednostňujeme CentOS, RHEL)
- Skúsenosti s Docker kontajnermi
- Skúsenosti s Kubernetes platformou, s navrhovaním, administráciou a prevádzkou (v ideálnom prípade Rancher2)
- Skúsenosti s nástrojmi pre monitoring kontajnerov a Kubernetes
- aspoň 2-ročné skúsenosti s administráciou systémov
- Zameranie na automatizáciu
- Dobré komunikačné schopnosti s vývojármi
- Porozumenie sieťových topológií a bežných sieťových protokolov a služieb. (DNS, HTTP(S), SSH, FTP, SMTP).
- Schopnosť analyzovať a riešiť komplexné infraštruktúrne problémy týkajúce sa zdrojov a aplikačného vývoja

Vhodné
- Skúsenosti s Continuous Integration a Continuous delivery aplikácií
- Skúsenosti s GitLab administráciou, budovanie pipeline
- Skúsenosti s Nexus, Jenkins
- Skúsenosti s JIRA a Confluence
- Základné skúsenosti s administráciou databáz (PostgreSQL)

"Unique People je IT outsourcingová spoločnosť, ktorá zabezpečuje služby najmä v oblasti IT infraštruktúry a softvérového vývoja. Sme slovenská spoločnosť, ktorá má sídlo v Košiciach, no pôsobíme medzinárodne a máme pobočky aj v Bratislave a v Splite v Chorvátsku. Našou najväčšou doménou je softvérový vývoj v oblasti zdravotníctva a poistenia. Najväčšia časť vývoja smeruje na nemecký trh. Pôsobíme aj lokálne, kde zabezpečujeme IT support či webový vývoj. Okrajovo sa venujeme business developmentu, mnohým spoločnostiam sme pomohli etablovať sa na slovenskom trhu. Stále hľadáme možnosti ako sa "to dá" a nie dôvody prečo sa to nedá. Našim klientom sme vždy pripravení pomôcť posunúť ich biznis vpred."

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3915288  Megjelentetés dátuma: 8.7.2020  Alapbér (bruttó): 2 500 EUR/mesiac