Produktový špecialista Trade Finance (bankové záruky)

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s.

Miesto práce
Bratislavský kraj

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte záujem o korporátne bankovníctvo a zaujíma Vás oblasť medzinárodného obchodu?

Chcete zmenu vo svojej kariére a chcete získať ďalšie odborné znalosti v banke, ktorá bola vyhlásená časopisom Euromoney za najlepšieho poskytovateľa Trade Finance služieb na Slovensku pre rok 2020?

Využite túto jedinečnú príležitosť a staňte sa súčasťou nášho produktového tímu zameraného na bankové záruky. Budete mať možnosť stať sa odborníkom na túto oblasť a budete v kontakte s korporátnymi obchodnými tímami.

Aká je náplň práce

  • zabezpečovanie komplexných činností v oblasti správy tuzemských a zahraničných bankových záruk vrátane ich vystavovania, avizovania, prípravy a pripomienkovania znení, kontroly uplatnení, realizácie úhrad a pod.
  • zaisťovanie evidencie a administratívy súvisiacej s bankovými zárukami s využitím Trade Finance aplikácie IMEX
  • poskytovanie produktovej podpory a poradenstva externým aj interným klientom
  • každodenná komunikácia s Trade Finance Sales špecialistami a spolupráca pri získavaní nových obchodných príležitostí
  • usmerňovanie obchodných tímov pri uplatňovaní príslušných interných produktových predpisov a pri predkladaní podkladov pre spracovanie bankových záruk
  • konzultácie s inými útvarmi centrály v prípade neštandardných klientskych požiadaviek a situácií

Čo Vám ponúkame?

  • podporu a zdieľanie skúseností pri nadobúdaní odborných znalostí a zručností
  • stať sa súčasťou súdržného tímu, pracovať v priateľskom prostredí
  • získať komplexné znalosti a skúsenosti z oblasti Trade Finance, so zameraním na bankové záruky
  • pracovať pre poprednú banku na slovenskom trhu v jednej z najväčších medzinárodných bankových skupín v Strednej a Východnej Európe
  • rozmanité benefity

Čo od Vás očakávame?

  • záujem o oblasť Trade Finance a aspoň základnú znalosť produktu bankových záruk
  • veľmi dobrú znalosť angličtiny (písmom aj slovom), druhý jazyk (najmä nemčina) výhodou
  • vysokú zodpovednosť, zmysel pre detail a dôslednosť pri spracovávaní obchodov
  • schopnosť efektívne a systematicky pracovať s informáciami, vyvodzovať súvislosti, identifikovať riziká a aktívne navrhovať riešenia
  • ochotu učiť sa, spolupracovať a prijímať zmeny
  • komunikatívnosť
  • veľmi dobrú užívateľskú znalosť MS Office
  • vysokoškolské / stredoškolské vzdelanie, ideálne ekonomického zamerania

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

UniCredit Bank má modernú firemnú kultúru. Riadi sa hodnotami tzv. Charty integrity, ktorá v rámci celej skupiny definuje základné hodnoty ako východisko správania sa a konania. Je postavená na pilieroch – čestnosť, rešpekt, sloboda, transparentnosť, vzájomnosť a dôvera.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov