Účtovník/čka

TMC MT s. r. o.

Miesto práce
Martin
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Spoločnosť TMC MT, s. r. o. je majiteľom a prevádzkovateľom novovybudovanej modernej polikliniky - MojaPoliklinika Bottova, v Martine. Do svojho tímu hľadá šikovného účtovníka/účtovníčku, ktorého úlohou bude samostatné komplexné vedenie podvojného účtovníctva pre viacero spoločností spadajúcich do skupiny majetkovo prepojených firiem.

Vedenie podvojného účtovníctva:
- vedenie komplexného účtovníctva, vrátane reportov,
- kompletné zabezpečenie spracovania účtovných dokladov, výkazov DPH, dodávateľských a odberateľských faktúr, pokladňa, bankové výpisy, interné doklady
- príprava a podávanie DPH priznania, kontrolné výkazy a súhrnné výkazy,
- zostavovanie komplexnej účtovnej závierky vrátane daňového priznania,
- Kontrolovanie finančných výkazov, účtovných kníh a účtov
- Spracovávanie výkazov pre potreby orgánov štátnej správy
- Spracovanie daňového priznania k dani z motorových vozidiel, dani z nehnuteľnosti
- podávanie priznaní pre daň z príjmov;
- sledovanie legislatívnych zmien a ich aplikácia;

Vedenie mzdovej agendy:
- komplexné spracovanie mzdovej agendy zamestnancov,
- posudzovanie nároku na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane, daňový bonus, nemocenské a úrazové dávky,
- ročné zúčtovanie dane a zdravotného poistenia,
- komunikácia s daňovým úradom, sociálnou poisťovňou a zdravotnými poisťovňami,
- prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov do poisťovní (sociálnej a zdravotných),
- spracovanie agendy pri evidencii PN,
- mesačné výkazy – sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne, mesačný daňový prehľad, DDS výkazy,
- spracovávanie ročného zúčtovania daní a zdravotného poistenia
- spracovávanie evidenčných listov dôchodkového poistenia, vyhotovovanie rôznych potvrdení pre zamestnancov
- vypracovanie miezd,
- udržiavanie prehľadu o legislatívnych zmenách v rámci miezd

Vopred ďakujeme všetkým za prejavený záujem. Kontaktovať budeme všetkých uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Výhodou

Počet rokov praxe

2

Samostatnosť
Zodpovednosť
Precíznosť
Prax

Spoločnosť TMC MT, s. r. o. je majiteľom a prevádzkovateľom novovybudovanej modernej polikliniky - MojaPoliklinika Bottova v Martine.
ID: 4098771  Megjelentetés dátuma: 6.10.2021  Alapbér (bruttó): 1 200 EUR/mesiac