Operations manažér/ka vzdelávacej organizácie

The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
Nástup možný ihneď, ideálne najneskôr 1.3.2020
Mzdové podmienky (brutto)
1 300 - 1 600 EUR/mesiacZmluva na trvalý pracovný pomer na 1 rok s možnosťou predĺženia.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Operations manažér/ka, ktorý/á pomôže s riadením a zefektívnením procesov organizácie s ambíciou zlepšiť vzdelávanie na Slovensku cez úspešný medzinárodný vzdelávací program.

Si organizačne veľmi zdatný/á a najviac ťa tešia efektívne procesy? Máš chuť a zručnosti vybudovať z rozbehnutej a rýchlorastúcej kancelárie jeden z najväčších vzdelávacích programov? Chceš mať zmysluplnú prácu, skutočný dopad, byť súčasťou tímu a chceš pomôcť zlepšiť vzdelávanie na Slovensku? Veríš, že každý mladý človek má potenciál uspieť? Ak áno, pridaj sa k nám a prostredníctvom overeného medzinárodného vzdelávacieho programu zlepši nielen kvalitu života mladým ľuďom, ale aj kvalitu vzdelávania na Slovensku.

Viac ako päť rokov dozadu sme rozbehli prvý celoslovenský ročník Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) a od septembra 2020 sme ho rozšírili do 187 organizácií s 1000 dobrovoľníkmi, ktorí zapájajú 3500 mladých ľudí.

Na to, aby sme mohli ďalej rásť aj počas pandémie, potrebujeme ďalej adaptovať procesy zo start-upu na procesne dokonale fungujúcu organizáciu schopnú zapojiť stovky organizácií a desaťtisíce mladých ľudí. Keďže sme sa počas pandémie sústredili najmä na adaptovanie programu na plne online formu, najbližšie obdobie musíme zefektívniť a podľa možností zautomatizovať najkomplexnejšie procesy. Hľadáme človeka, ktorý sa stane členom nášho tímu a pomôže posunúť našu organizáciu na ďalšiu úroveň. Hlavné výzvy, s ktorými potrebujeme pomôcť:

1. Audit procesov, nastavenie stratégie a exekúcia zefektívnenia a prípadne automatizácie procesov programu DofE na Slovensku,
2. Zodpovednosť za licencovanie celoslovenskej siete organizácií, ktoré poskytujú program,
3. Zodpovednosť za prípravu podkladov do účtovníctva, HR a zmluvnej agendy Národnej kancelárie na spracovanie pre externú firmu,
4. Zodpovednosť za administráciu a dokumentovanie grantov a darov,
5. Vytvorenie shared services nastavenia s partnerskou organizáciou LEAF, ktoré má za cieľ zefektívniť exekúciu v horeuvedených témach,
6. Dobudovanie Operations tímu, ako podporného útvaru pre ostatné zložky organizácie,
7. Procesná podpora organizácie školení prípadne iných kľúčových častí organizácie,
8. Rozvíjať ako súčasť tímu DofE na Slovensku s možnosťou ovplyvniť chod programu celosvetovo.

Zamestnanecké výhody, benefity

• Zmysluplná práca, ktorá overiteľne zlepšuje Slovensko, s veľkou pracovnou výzvou, ktorej zvládnutie je kľúčové pre ďalší rozvoj organizácie.
• Príležitosť podieľať sa na budovaní medzinárodného vzdelávacieho programu na Slovensku, ktorý pomôže mladým ľuďom v ich rozvoji.
• Možnosť spoznať sa s ďalšími inšpiratívnymi ľuďmi, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska a príležitosť zohrať kľúčovú úlohu v úspešnom pôsobení tohto nadšeného tímu profesionálov.
• Možnosť spoznať a pracovať s mnohými ďalšími vzdelávacími organizáciami na Slovensku a s Nadáciou, ktorá program zastrešuje globálne z Londýna.
• Možnosť adaptovať program na slovenské pomery podľa „seba“.
• Možnosť osobného rastu, osobného mentora a rozpočet na vlastný rozvoj.
• Žiadny dress- code, flexibilná pracovná doba, homeoffice bez obmedzení a 24 hodinový prístup k stolnému futbalu a VR v inšpiratívnom prostredí HUBHUB-u.

Informácie o výberovom konaní

• Do 26. januára 2021 prijímame životopisy spolu s motivačnými listami. Veľmi nám záleží na motivácii našich budúcich kolegov, a preto si daj, prosím, záležať, aby si nám svoju motiváciu dostatočne vysvetlil/a.
• Do 31. januára 2021 budeme uchádzačov informovať o postupe do 2. kola výberu.
• Od 4. – 11. februára 2021 bude prebiehať 2. kolo výberu cez osobné/skype pohovory.
• Najneskôr do 26. februára 2021 budeme informovať o konečnom výbere.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Manažment, Ekonómia, HR, IT

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Personalistika - základy
Podvojné účtovníctvo - základy
Microsoft Excel - pokročilý
IT skúsenosti - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Hľadáme človeka:
• nadšeného pre poslanie DofE a tímového hráča
• so schopnosťou analyzovať procesy, navrhovať a implementovať zefektívňovania
• ideálne so skúsenosťou s automatizáciou procesov
• perfekcionistu, ktorému dobré nestačí
• zodpovedného a doťahujúceho veci do konca
• flexibilného a samostatného
• schopného adaptovať sa a učiť sa
• so silnou osobnou integritou a EQ
• z rôznych oblastí (od IT, cez projektový manažment a office manažment) a s veľkým záujmom o vzdelávanie
• ideálne so skúsenosťou s nástrojmi na manažment projektov (napr. Monday.com, Zapier a pod.)
• ideálne so skúsenosťou s vedením ľudí (od projektov po organizácie)
• s dobrými IT zručnosťami a najmä prácou s dátami a
• s aspoň 2-ročnou skúsenosťou s procesmi alebo office managementom

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z. vznikla v roku 2015 a od marca 2016 sa stala licencovanou Národnou kanceláriou prestížnej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (DofE). Už po roku sa stala jednou z TOP 3 kancelárií DofE na svete z hľadiska rastu a dnes sme 3. najväčšou kanceláriou v Európe. Program funguje od roku 1956 vo viac ako 130 krajinách sveta a pomohol motivovať milióny mladých ľudí vo veku 14 až 24 rokov, ktorým dáva šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote.

Sme súčasťou medzinárodnej siete a na Slovensku sme social scale-up v zložení nadšených profesionálov so skúsenosťami s budovaním vzdelávacích programov pre talentovanú a znevýhodnenú mládež (LEAF, Ministerstvo školstva SR, Komenského Inštitút, Slovenská debatná asociácia, Teach for Slovakia, Človek v ohrození alebo Iuventa) a lídrov s dlhoročnými skúsenosťami s riadením firiem (McKinsey & Co., HB Reavis, Macquarie Infrastructure, KPMG, Microsoft, Tatra banka, Exponea alebo Towercom).

Naším poslaním je motivovať všetky skupiny mladých ľudí vo veku 14 – 24 rokov na sebe komplexne pracovať. Sprostredkovaním overeného vzdelávacieho programu chceme mať trvalý dopad na mladých ľudí a ich praktické zručnosti, spoločenskú zodpovednosť a šancu uspieť v živote.

V programe DofE si mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť, cieľavedomosť, vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší študijný i pracovný život. Základom DofE je personalizovaný a komplexný osobnostný rozvoj mladých ľudí za pomoci mentorov, a preto sa jeho účastníci vždy venujú niekoľkými aktivitám naraz: Rozvoju talentu, Športovej aktivite, Dobrovoľníctvu a Dobrodružnej expedícií. Viac informácií o programe DofE nájdeš na stránke www.dofe.sk a www.intaward.org.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Adresa spoločnosti

The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.
Mlynské nivy 16
82109 Bratislava
http://www.dofe.sk
ID: 4017509  Megjelentetés dátuma: 12.1.2021  Alapbér (bruttó): 1 300 EUR/mesiac