Manažér/ka vzdelávacieho programu

The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
01.03.2019
Mzdové podmienky (brutto)
minimálne 1200€ brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Manažér programu, ktorý/á bude manažovať a pomôže rozšíriť úspešný medzinárodný vzdelávací program na strednom Slovensku.

Rád/a prekonávaš vlastné hranice? Veríš, že každý mladý človek má potenciál uspieť? Chceš mať zmysluplnú prácu, skutočný dopad a chceš pomôcť zlepšiť vzdelávanie na Slovensku? Ak áno, pridaj sa k nám a prostredníctvom overeného medzinárodného vzdelávacieho programu zlepši nielen kvalitu života mladým ľuďom, ale aj kvalitu vzdelávania na Slovensku.

Skoro štyri roky dozadu sme rozbehli prvý celoslovenský ročník Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE) a od septembra 2018 sme ho rozšírili do 163 ďalších organizácií so 700 dobrovoľníkmi, ktorí zapájajú viac ako 3000 mladých ľudí.

Keďže sa kolega presúva na inú pozíciu v tíme a zároveň bude pomáhať aj v inej neziskovej organizácií, hľadáme človeka, ktorý sa pridá do tímu a pomôže rozšíriť vzdelávací program s významným dopadom na mladých ľudí najmä na strednom Slovensku. Hlavné výzvy, s ktorými potrebujeme pomôcť:
1. Ďalšie budovanie siete organizácií a škôl na strednom Slovensku, ktoré poskytujú program DofE.
2. Monitoring kvality siete už zapojených organizácií a škôl.
3. Školenie, motivácia a podpora dobrovoľníkov v DofE, ktorí pôsobia v daných organizáciách a školách.
4. Dobudovanie a zefektívňovanie interných procesov Národnej kancelárie DofE.
5. Niekoľkokrát do roka pomoc s event manažmentom pri príležitosti odovzdávania ocenení absolventom DofE od slovenských osobností, resp. z rúk britskej kráľovskej rodiny, prípadne ďalšie akcie podporujúce dosahovanie cieľov programu na Slovensku.
6. Posúvať DofE na Slovensku spolu s naším tímom s možnosťou ovplyvniť chod programu celosvetovo.

• Príležitosť podieľať sa na budovaní medzinárodného vzdelávacieho programu na Slovensku, ktorý pomôže mladým ľuďom v ich rozvoji.
• Možnosť spoznať sa s ďalšími inšpiratívnymi ľuďmi, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska a príležitosť zohrať kľúčovú úlohu v úspešnom pôsobení tohto mladého nadšeného tímu.
• Možnosť spoznať a pracovať s mnohými ďalšími vzdelávacími organizáciami na Slovensku a s Nadáciou, ktorá program zastrešuje globálne z Londýna.
• Možnosť adaptovať program na slovenské pomery podľa „seba“.
• Možnosť osobného rastu, osobného mentora a rozpočet na vlastný rozvoj.
• Žiadny dress-code, flexibilná pracovná doba a 24 hodinový prístup k stolnému futbalu.

• Do 23. januára 2019 prijímame životopisy spolu s motivačnými listami. Veľmi nám záleží na motivácií kolegov a preto si daj prosím záležať, aby si nám svoju motiváciu vysvetlil/a.
• Do 31. januára 2019 budeme informovať uchádzačov o postupe do 2. kola výberu.
• Od 7. do 12. februára 2019 bude prebiehať 2. kolo výberu cez osobné/skype pohovory.
• Do 28. februára 2019 budeme informovať o konečnom výbere.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Hľadáme človeka:
• nadšeného pre poslanie DofE
• zodpovedného a doťahujúceho veci do konca
• flexibilného a samostatného
• schopného nadchnúť ďalších ľudí
• ktorý vie ako manažovať vzťahy so školami aj učiteľmi
• schopného adaptovať sa a učiť sa
• so silnou osobnou integritou a EQ
• z rôznych oblastí (od psychológie až po management) a s veľkým záujmom o vzdelávanie,
• ideálne so skúsenosťou s vedením ľudí (od projektov po organizácie) a
• s dobrými IT zručnosťami a najmä prácou s dátami.

The Duke of Edinburgh’s International Award Slovensko, o.z. vznikla v roku 2015 a od marca 2016 sa stala licencovanou Národnou kanceláriou prestížnej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (DofE). Už po roku sa stala jednou z TOP 3 kancelárií DofE na svete z hľadiska rastu a dnes sme 32. najväčšou kanceláriou v Európe. Program funguje od roku 1956 vo viac ako 130 krajinách sveta a pomohol motivovať milióny mladých ľudí vo veku 14 až 24 rokov, ktorým dáva šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote.

Sme súčasťou medzinárodnej siete a na Slovensku sme social scale-up v zložení nadšených profesionálov so skúsenosťami s budovaním vzdelávacích programov pre talentovanú a znevýhodnenú mládež (LEAF, Ministerstvo školstva SR, Komenského Inštitút, Slovenská debatná asociácia, Nexteria, Teach for Slovakia, Človek v ohrození alebo NIVAM) a lídrov s dlhoročnými skúsenosťami s riadením firiem (McKinsey & Co., HB Reavis, Mesto Bratislava, PWC, TESCO, CVC Capital Partners, Microsoft, Tatra banka,...).

Naším poslaním je motivovať všetky skupiny mladých ľudí vo veku 14 – 24 rokov na sebe komplexne pracovať. Sprostredkovaním overeného vzdelávacieho programu chceme mať trvalý dopad na mladých ľudí a ich praktické zručnosti, spoločenskú zodpovednosť a šancu uspieť v živote.

V programe DofE si mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť, cieľavedomosť, vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší študijný i pracovný život. Základom DofE je personalizovaný a komplexný osobnostný rozvoj mladých ľudí za pomoci mentorov, a preto sa jeho účastníci vždy venujú niekoľkými aktivitám naraz: Rozvoju talentu, Športovej aktivite, Dobrovoľníctvu a Dobrodružnej expedícií. Viac informácií o programe DofE nájdeš na stránke www.dofe.sk a www.intaward.org.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 3574260  Megjelentetés dátuma: 9.1.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: minimálne 1200€ brutto