Finančný účtovník

Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Miesto práce
Kvetná 11, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ihneď
642 EUR/mesiacPlat 642,00 EUR je dolná hranica. Základná mzda sa určuje v závislosti od odbornej praxe v rozpätí od 642,00 EUR do 771,00 EUR. K základnej mzde je možné priznať osobný príplatok až do výšky 100% základnej mzdy. Zamestnancovi je možné poskytovať odmeny podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Samostatné účtovanie finančných operácií zo vzťahov s dodávateľmi a odberateľmi
• Fakturácia odberateľských faktúr a dodávateľských faktúr, vedenie evidencie a splatnosti
• Efektívna správa pohľadávok, vystavovanie upomienok, prehľad dlžníkov a spolupráca s právnym oddelením
• Vedenie evidencie správnych poplatkov, odsúhlasovanie úhrad správnych poplatkov prostredníctvom elektronického portálu
• Vypracovávanie podkladov ku konsolidácii účtovníctva verejnej správy
• Podieľanie sa na uzávierkových prácach (mesačné, ročné)
• Vykonávanie finančnej kontroly účtovných dokladov
• Včasné a úplné zozbieranie všetkých požadovaných podkladov a informácií pri účtovných kontrolách

pružný pracovný čas v rozsahu 37,5 hod./týždenne
týždeň dovolenky naviac podľa KZ vyššieho stupňa

Kontaktovať budeme len uchádzačov spĺňajúcich požadované kritériá. Výber sa uskutoční osobným pohovorom.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Vzdelanie v oblasti ekonomiky, financovania, účtovníctva vítané.
Výhodou je:
• znalosť práce v SAP
• prax v oblasti účtovníctva a fakturácie,
• prax vo verejnej správe (rozpočtovej organizácii) v oblasti účtovníctva.
Znalosť právnych predpisov
Zákon 431/2002 Z. z. o účtovníctve
Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy
Zákon č. 291/2002 Z. z. o Štátnej pokladnici
Zákon 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite
Daňové zákony.
Vítaná znalosť AJ.
• vysoké pracovné nasadenie
• prax v účtovníctve, dobré teoretické vedomosti z účtovníctva a aplikácie z praxe
• znalosť legislatívy verejnej správy, účtovných postupov, zákona o účtovníctve, zákona o dani z príjmov
• dobré počítačové znalosti - MS Office, účtovný software SAP
• silné organizačné schopnosti
• asertivita, silné vyjednávacie schopnosti, schopnosť riešiť konfliktné situácie
• sociálne kompetencie
• orientácia na cieľ a výsledky
• odolnosť voči stresu, nadpriemerný prístup k práci
• zmysel a cit pre čísla
• precíznosť, presnosť, kooperatívnosť.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv je orgánom štátnej správy na úseku humánnej farmácie a drogových prekurzorov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3938879  Megjelentetés dátuma: 17.7.2020  Alapbér (bruttó): 642 EUR/mesiac