Účtovný referent evidencie majetku, správy a technickej prevádzky

Slovenský metrologický ústav

Miesto práce
Karloveská 63, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 400 EUR/mesiacMzda je stanovená v zmysle zákona 552/2003 Z.z. a 553/2003 Z.z. Suma základnej mzdy je uvádzaná ako minimálna, skutočná výška základnej mzdy bude upravená v súlade s odbornou praxou, odbornými znalosťami a zručnosťami.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme šikovného dynamického kolegu s pozitívnym prístupom k práci. Ideálny kandidát by mal byť orientovaný na dosahovanie cieľov, mať vynikajúce organizačné a komunikačné zručnosti, schopnosť riešiť efektívne problémy a byť v rôznych situáciách dostatočne flexibilný. Budúci kolega by mal byť samostatný s prirodzenou autoritou, ktorý dokáže v prijateľnom čase komplexne zastrešiť celý proces. Hľadáme asertívnu, zodpovednú osobnosť, ktorá sa nebojí komunikovať s klientmi / partnermi na úrovni riadiacej pozície.

- zabezpečenie samostatného vedenia účtovnej a administratívnej evidencie majetku – hmotného, nehmotného majetku, (zaradenie, vyradenie, odpisy, operatívna evidencia, poistenie);
- v spolupráci s vecne príslušnými odbormi vypracovanie centrálneho plánu investícií,
bežných opráv a obstaranie dlhodobého investičného majetku;
- sledovanie a vyúčtovanie prevádzkových nákladov;
- zabezpečenie inventarizácie;
- zabezpečenie evidencie vykonaných kontrol, opráv, zásahov, revízií, technickej
dokumentácie;
- príprava podkladov pre fakturáciu nákladov súvisiacich s prevádzkou;
- spolupráca pri vypracovávaní návrhov zmlúv potrebných pre zabezpečenie prevádzkovej
činnosti, riadenie a kontrola dodržiavania zmluvných podmienok;
- spolupráca s odborne spôsobilou osobou pri verejnom obstarávaní tovarov, prác a služieb,
- vedenie evidencie a sledovanie limitov;
- sledovanie legislatívnych zmien a kooperácia pri so zavádzaní potrebných opatrení;
- metodické riadenie vecne príslušných odborov v oblasti správy majetku;
- pomoc pri zabezpečeni evidencie vykonaných kontrol, opráv, zásahov, revízií, technickej
- pomoc pri zabezpečovani investičnej činnosti a koordinácia technického rozvoja, preverovanie požiadaviek na opravy a údržbu TZB;

- príjemné pracovné prostredie a kolektív,
- zázemie stabilnej organizácie,
- systém zamestnaneckých benefitov,
- príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie,
- pružný pracovný čas,
- 5 dní dovolenky nad rámec zákona v súlade s vyššou kolektívnou zmluvou,
- možnosť absolvovať pravidelné odborné a jazykové vzdelávanie,
- možný profesionálny a odborný rast,
- bezproblémové bezplatné parkovanie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

MS Excel - Pokročilý
Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

účtovník majetku

Počet rokov praxe

2

- samostatnosť a schopnosť samostatného plánovania
- zodpovednosť za pridelenú oblasť
- organizačné schopnosti (vedieť zorganizovať svoj čas,
plán, úlohy a dosahovať ich)
- precíznosť, zameranie na detail
- samostatné praktické myslenie
- flexibilita
- tímová práca
- odolnosť voči mentálnej záťaži, sebakontrola
- bezúhonnosť
- Predpokladom výkonu práce vo verejnom záujme je
splnenie podmienok zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone
práce vo verejnom záujme podľa § 3.

Slovenský metrologický ústav ako národná metrologická inštitúcia a orgán štátnej správy pôsobí v zmysle zákona č. 157/2018 Z. z. o metrológii a v zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „Zákon o metrológii") a jej činnosť je do značnej miery podmienená medzinárodným postavením, dôveryhodnosťou a výsledkami medzinárodného porovnania metrologických činností.

Hlavný prínos SMU pre národné hospodárstvo SR je zabezpečenie jednotnosti a presnosti merania fyzikálnych a technických veličín používaním overených a kalibrovaných meradiel, resp. certifikovaných referenčných materiálov. Ide pritom predovšetkým o meranie v obchode a pri meraniach súvisiacich s platbami, pri ochrane zdravia, bezpečnosti, majetku a životného prostredia, v technológii výroby a v iných oblastiach, kde môžu vzniknúť konfliktné záujmy na výsledkoch merania.
Významný podiel na činnostiach SMU má poskytovanie metrologických služieb, ktoré vykonáva na vysokej odbornej úrovni, zodpovedajúcej postaveniu ústavu ako národnej metrologickej inštitúcie, zaručujúcej kvalitu meraní na národnej i medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4062510  Megjelentetés dátuma: 10.6.2023  Alapbér (bruttó): 1 400 EUR/mesiac