Výskumný a vývojový pracovník v oblasti elektrických veličín a času

Slovenský metrologický ústav

Miesto práce
Karloveská 63, Karlova Ves
Termín nástupu
dohodou
1 300 EUR/mesiacReálna ponúkaná mzda bude stanovená podľa dosiahnutej doby praxe a dosiahnutých pracovných výkonov. Funkčný plat je určený v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Realizácia meraní na etalónoch elektrických veličín - uchovávanie a rozvoj etalónov, výkon metrologických služieb (kalibrácie, overenia, skúšky typu meradla), vývoj nových zariadení, tvorba pracovných postupov, programovanie ovládacích a vyhodnocovacích programov, účasť na medzinárodných porovnávacích meraniach a projektoch. Ďalej ide o činnosť v národných a medzinárodných metrologických organizáciách a lektorskú činnosť vo vzdelávacom stredisku SMÚ.

zaujímavá odborná práca,
práca na etalónoch
možnosť zapojenia do medzinárodnej spolupráce
možnosť doktorandského štúdia
výborný kolektív
systém zamestnaneckých benefitov,
dovolenka nad stanovený rámec zákona (5 dní)
pružný pracovný čas
bezplatné jazykové kurzy
profesionálny rast / profesionálne vzdelávanie a odborný rast v technickej oblasti s veľkým potenciálom.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov do výberového konania:
• štruktúrovaný životopis,
• motivačný list.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technický smer

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• skúsenosti so štatistickým vyhodnocovaním meraní -
výhodou
• MathCad, VEE – výhodou
• Labview – výhodou
• Osvedčenie podľa § 22 alebo 23 vyhlášky 508/2009 Z. z. –
výhodou, je možné zabezpečiť zamestnávateľom
• ISO 9001, 17025 - výhodou
• Vzdelanie v oblasti technického smeru, prednostne fakulta
elektrotechniky
• zdravotná spôsobilosť,
• bezúhonnosť
• analytické myslenie,
• presnosť pri spracovaní údajov,
• flexibilita
• prezentačné schopnosti
• komunikatívna znalosť anglického a/alebo nemeckého
jazyka

Slovenský metrologický ústav ako národná metrologická inštitúcia a orgán štátnej správy pôsobí v zmysle zákona č. 157/2018 Z. z. o metrológii a v zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „Zákon o metrológii") a jej činnosť je do značnej miery podmienená medzinárodným postavením, dôveryhodnosťou a výsledkami medzinárodného porovnania metrologických činností.

Hlavný prínos SMU pre národné hospodárstvo SR je zabezpečenie jednotnosti a presnosti merania fyzikálnych a technických veličín používaním overených a kalibrovaných meradiel, resp. certifikovaných referenčných materiálov. Ide pritom predovšetkým o meranie v obchode a pri meraniach súvisiacich s platbami, pri ochrane zdravia, bezpečnosti, majetku a životného prostredia, v technológii výroby a v iných oblastiach, kde môžu vzniknúť konfliktné záujmy na výsledkoch merania.
Významný podiel na činnostiach SMU má poskytovanie metrologických služieb, ktoré vykonáva na vysokej odbornej úrovni, zodpovedajúcej postaveniu ústavu ako národnej metrologickej inštitúcie, zaručujúcej kvalitu meraní na národnej i medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4029205  Megjelentetés dátuma: 4.2.2021  Alapbér (bruttó): 1 300 EUR/mesiac