Senior softvérový inžinier - Backend / Team leader

Slovensko IT, a. s.

Miesto práce
Košice, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
3 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ak si osoba, ktorej záleží na tom ako digitálne služby pre občanov fungujú, vyzerajú, akú majú pridanú hodnotu a čo všetko dokážu občanom uľahčiť, tak by si si určite rozumel/a s našími kolegami u nás v Slovensko IT.

Hľadáme senior Java vývojára a tím lídra v jednej osobe pre jeden z našich vývojových tímov. Mal/a by si na starosti tieto úlohy:
• Analýza požiadaviek, návrh a implementácia softvérových komponentov
• Jednotkové a integračné testovanie,
• Support a bug fixing,
• Kontrola kódu,
• Podieľanie sa na tvorbe softvérovej architektúry a dizajnu,
• Vedenie a koučing tímu (max. 12 ľudí) po technickej aj personálnej stránke
• Zabezpečenie výsledkov a realistických odhadov pracnosti
• Zabezpečenie výkonnosti a produktivity členov tímu
• Komunikácia vízie, potrieb a rozhodnutí spoločnosti Slovensko IT
• Nábor nových zamestnancov
• Podpora pri zaúčaní nových zamestnancov

Technické zručnosti:
Povinné:
• Znalosť OOP a SOLID princípov
• Skúsenosti s programovaním v Jave (1.8+)
• Znalosť Spring Framework/Spring Boot/Spring Cloud, JUnit, REST, SQL
• Znalosť návrhových vzorov
• Znalosť vývojových nástrojov ako IntelliJ IDEA/Eclipse, Git, Maven/Gradle3.0 alebo ekvivalent)

Vítané:
• Skúsenosti s OAuth2, Kafka/Avro, Swagger (OpenAPI 3), Oracle, JOOQ, Flyway, Firebase
• Skúsenosti s microservice architecture
• Skúsenosti s Linux shell scripting, Docker/Kubernetes

• Priateľské prostredie
• Prístup k najnovším technológiám v oblasti IT
• Práca na atraktívnych a dlhodobých projektoch, ktoré posúvajú Slovensko vpred
• Kariérny rast
• Flexibilná pracovná doba
• Firemné akcie
• Free pitný režim a kvalitná káva na pracovisku
• Relax zóna
• Lokalita v blízkosti centra

Zamestnávateľ si vyhradzuje právo kontaktovať len vybraných uchádzačov. Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatika

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

SQL - Pokročilý
Java - Pokročilý
Spring Boot / Spring Cloud / Spring Framework - Pokročilý
Oracle Database - Mierne pokročilý
Linux shell scripting - Mierne pokročilý
Docker / Kubernetes - Mierne pokročilý

Počet rokov praxe

5

• Minimálne 5 ročná prax na podobnej pozícii –vývoj v Jave a príbuzných technológiách
• Minimálne 1 rok skúseností s vedením tímu
• Technické vedenie tímov

• Koncepčné a analytické myslenie
• Tímový hráč
• Veľmi dobré komunikačné schopnosti
• Schopnosť manažovať riešenie komplexných úloh a problémov
• Veľmi dobré vodcovské a organizačné schopnosti
• Orientácia na zákazníka

Slovensko IT je spoločnosť prinášajúca inovatívne riešenia. Poskytujeme komplexné IT služby, inovácie a cloudové riešenia v prospech občanov a podnikateľov Slovenskej republiky, ako aj štátnych podnikov a inštitúcií.
Primárnym cieľom nášho tímu špičkových odborníkov z oblasti IT je zabezpečenie štátneho IT centra s dôrazom na kvalitu a dostupnosť služieb pre občanov. Navrhujeme a vytvárame stabilné informačné systémy, mobilné aplikácie a weby, ktoré umožňujú posunúť Slovensko vpred.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4342228  Megjelentetés dátuma: 20.11.2023  Alapbér (bruttó): 3 500 EUR/mesiac