Database Administrator - Senior

Miesto práce
Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
*Uvedená výška mzdy predstavuje minimálnu garantovanú sumu základnej zložky mzdy vzťahujúcej sa na uvedenú pracovnú pozíciu.
Skutočná suma základnej zložky mzdy bude upravená v súlade s vašimi odbornými znalosťami a schopnosťami.

Pracovná náplň:

  • Správa, administrácia databáz vo vývojových a testovacích prostrediach (user acceptance tests, performance tests)
  • Správa a administrácia produkčného prostredia
  • Zálohovanie a obnova databáz (RMAN), príprava scenárov na obnovu databáz
  • Inštalácia opravných balíkov a bezpečnostných fixov do databázových systémov, riešenie problémov a komunikácia s Oracle supportom
  • Monitorovanie preformance, navrhovanie monitorovacích scriptov, ladenie parametrov databázy, identifikácia neefektívnych query a ich ladenie, s využitím Oracle EM
  • Riešenie problémov a návrh opatrení na predchádzanie vzniku potenciálnym problémom reportovanie, eskalácia, dohľad nad priebehom riešení technických problémov na ďalšej úrovni podpory
  • Poskytovanie technických rád a know-how vo zverených oblastiach
  • Monitorovanie a úprava tabuľkových priestorov, fragmentácie, I/O operácií
  • Administrácia databázových užívateľov, profilov, rolí a privilégií
  • Údržba prevádzkovej dokumentácie , reporty o stave prostredia
  • Spolupráca pri alokácii pamäťového (diskového) priestoru, logickom a fyzickom dizajne, dimenzovaní, rozmiestnení databáz
  • Setup DB prostredí, inštalácia Oracle RDBMS software

Požiadavky:

  • SŠ vzdelanie (s maturitou) / VŠ ( Informačné technológie )
  • Jazykové znalosti: Ang. ( intermediate - B2 )
  • Špeciálne znalosti: PL/SQL, ksh/bash/*perl/, OS (AIX, Linux ) - (pokrocilý)
  • ORACLE DBA – skúsenosť ( 4r )
  • Skúsenosti s migráciou dát (exp/imp/datapump/TTS
  • Preferovaná certifikácia OCP
  • Komunikatívnosť
  • Time managment
  • Zodpovednosť
  • Spoľahlivosť
  • Tímový hráč

Kontaktné údaje:

Slovenská sporiteľňa, a.s.
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava, Slovensko

www.slsp.sk

ID: 2820128  Megjelentetés dátuma: 21.11.2016  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.