Právnik/právnička

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

Miesto práce
Záhradnícka 21, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 350 EUR/mesiacpohyblivá zložka mzdy: do 270 eur mesačne, polročné odmeny: 650 eur

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• činnosť týkajúca sa procesu tvorby právnych predpisov a iných materiálov najmä pripomienkovanie legislatívnych a nelegislatívnych materiálov, monitorovanie legislatívneho procesu tvorby vybraných právnych predpisov, príprava návrhov právnych predpisov
• poskytovanie právneho poradenstva, konzultácií a výkladu vnútroštátnych a európskych právnych predpisov
• príprava žiadostí, stanovísk, analýz, vyjadrení, súdnych podaní
• príprava a pripomienkovanie návrhov zmlúv a iných právnych úkonov
• zastupovanie zamestnávateľa v konaní pred orgánmi verejnej správy a súdmi
• informovanie o prijatých legislatívnych zmenách ako aj o právach a povinnostiach z nich vyplývajúcich,
• príprava článkov k témam z legislatívno-právnej oblasti na webové sídlo zamestnávateľ a do periodickej tlače,
• príprava podkladov a účasť na zasadnutiach orgánov zamestnávateľa
• príprava interných predpisov zamestnávateľa a ich zmien
• iné úlohy v rámci právnej agendy zamestnávateľa

• mimoriadne odmeny za mimoriadny pracovný výkon, prácu na projektoch
• flexibilný pracovný čas
• homeoffice
• firemné podujatia

Ďakujeme všetkým záujemcom o inzerovanú pracovnú pozíciu, kontaktovať budeme iba vybratých uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

• vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, odbor právo
• aktívna prax v odbore vítaná
• aktívny prístup k riešeniu zadaní
• samostatnosť ako aj schopnosť pracovať v tíme
• spoľahlivosť vo vzťahu k včasnosti plnenia úloh, dobrý time management
• administratívna zručnosť a prax počas vysokoškolského štúdia vítaná
• chuť učiť sa nové veci, inovatívne myslenie
• precíznosť, spoľahlivosť
• príjemné vystupovanie a komunikatívnosť

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora je právnická osoba zriadená zákonom č. 30/1992 Zb. o Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komore v znení neskorších predpisov. V zmysle § 1 cit. zákona je komora definovaná ako neštátna, samosprávna inštitúcia, ktorej poslaním je uplatňovanie oprávnených spoločných záujmov svojich členov pri tvorbe hospodárskej a sociálnej politiky, účasť na jej uskutočňovaní a podpora a ochrana podnikania svojich členov v záujme rozvoja a zveľaďovanie poľnohospodárstva a potravinárstva v Slovenskej republike. Ide o jedinú a najväčšiu samosprávnu organizáciu v sektore poľnohospodárstva a potravinárstva, ktorá je zriadená zákonom.

Viac na www.sppk.sk.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4101579  Megjelentetés dátuma: 11.6.2021  Alapbér (bruttó): 1 350 EUR/mesiac