Administrátor webových portálov

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
dohodou
Podľa zákona č. 318/2018, ktorým sa mení a dopĺňa z. č. 553/2003,platová trieda 5, min. 660 € brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• vykonávate poradenskú, metodickú a konzultačnú činnosť v oblasti automatizácie knižnično-informačných procesov, v nadväznosti na webové aplikácie,
• podieľate sa na školení knižnično-informačných pracovníkov,
• vykonávate funkciu webového administrátora knižnično-informačných systémov,
• správa webových portálov po obsahovej a technickej stránke,
• prevzatie a oboznámenie sa s jestvujúcimi systémami, ich analýza,
• príprava, tvorba a prechod na nové web portály (nový dizajn, funkcionalita firemných web portálov),
• implementácia existujúceho obsahu webových portálov z pôvodného do novovytvoreného,
• spolupodieľate sa na tvorbe technologických postupov pri spracovaní dokumentov pre webové aplikácie,
• vykonávate funkciu správcu webových aplikácií určených pre publikovanie digitálnych objektov z fondov SNK,
• zabezpečujete prevádzkyschopnosť nosných webových aplikácií a internetových stránok pre publikovanie digitálnych objektov z fondov SNK,
• zabezpečuje prevádzkyschopnosť, manažovanie webových aplikácií a internetových stránok SNK – úprava, aktualizácia, údržba,
• testovanie webových aplikácií s cieľom zefektívniť ich použiteľnosť,
• optimalizovanie chodu web stránok zmenou technických parametrov,
• monitorovanie, riešenie vzniknutých problémov,
• tvorba technickej dokumentácie,
• spolupráca s autormi textov, grafikmi a web dizajnérmi,
• vykonávať poradenskú, metodickú a konzultačnú činnosť v oblasti webového obsahu,
• podieľať sa na príprave technologických návrhov a riešení pre IKT infraštruktúru SNK,
• sleduje technologické trendy vo svete a aplikuje ich v infraštruktúre SNK,
• dohliadať nad použitými technológiami a štandardami,
• dodržiavať bezpečnostné opatrenia pri zabezpečovaní webových portálov, uchovávaní
administrátorských hesiel a mlčanlivosti o dátach SNK v zmysle Zákona č. 18/2018 Z.z.
o ochrane osobných údajov.

• prácu v prostredí reprezentatívnej, národnej, kultúrnej inštitúcie s medzinárodnými
vzťahmi
• priestor na sebarealizáciu a podporu ďalšieho odborného rozvoja
• pružnú pracovnú dobu, t.j. flexibilný začiatok a koniec pracovnej doby
• 1 týždeň dovolenky nad rámec zákonníka práce
• príspevok na stravovanie nad rámec zákonníka práce
• príspevok na regeneráciu pracovnej sily

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

najlepšie IT

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

JavaScript - Pokročilý
HTML - Pokročilý
CSS - Pokročilý
MySQL - Pokročilý

MariaDB - pokročilý
Joomla - pokročilý
Google AdWords - pokročilý
Google Analytics - pokročilý

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3318151  Megjelentetés dátuma: 18.4.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: Podľa zákona č. 318/2018, ktorým sa mení a dopĺňa z. č. 553/2003,platová trieda 5, min. 660 € brutto