Systémový administrátor KIS3G

Slovenská národná knižnica

Miesto práce
Martin
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
727 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Správa SW – OS Solaris, Linux, Unix, Windows
• Administrácia knižnično – informačného systému VIRTUA na úrovni operačného systému
• Zabezpečovanie prevádzkyschopnosti nosného knižnično – informačného systému, priamy aplikačný suport a podpora jeho prevádzky, vykonávanie poradenskej, metodickej a konzultačnej činnosti v oblasti automatizácie knižnično – informačných procesov
• Koordinácia, usmerňovanie a odborné riadenie práce systémových knihovníkov v knižniciach SR s KIS Virtua; podieľanie sa na školení knižnično – informačných pracovníkov
• Aplikácia IT v podmienkach automatizovaných knižnično – informačných systémov a sietí; rozvoj , údržba, monitorovanie a optimalizácia IKT infraštruktúry SNK
• Spolupodieľanie sa na tvorbe technologických postupov pri spracovávaní dokumentov v KIS Virtua, projektovanie technologického návrhu riešenia projektu KIS3G ( HW a SW ), sledovanie technologických trendov vo svete a ich aplikácia v projekte KIS3G
• Navrhovanie spôsobov využívania uchovávaných a získavaných informácií; dohľad nad použitými technológiami a štandardmi
• Dodržiavanie bezpečnostných opatrení pri zabezpečovaní serverov, uchovávaní administrátorských hesiel a mlčanlivosti o dátach SNK v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

• prostredie reprezentatívnej kultúrnej, informačnej a vzdelávacej inštitúcie s celoštátnou pôsobnosťou a medzinárodnými vzťahmi
• možnosti odborného a osobnostného rozvoja a rastu
• pružný pracovný čas
• týždeň dovolenky na rámec ZP
• práca v mladom, dynamickom kolektíve

Prosíme zasielať CV s motivačným listom a súhlasom so spracovaním osobných údajov !

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Perl - Pokročilý
Administrácia UNIX/Linux - Pokročilý
Administrácia Windows serverov - Pokročilý
Administrácia Oracle Database - Pokročilý
Administrácia MySQL - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

• PRAX na podobnej pozícii min. 2 roky VÍTANÁ !
• Pokročilá znalosť administrácie operačných systémov LINUX, UNIX, SOLARIS
• Znalosť backup systémov
• Skúsenosti s administráciou Oracle, SQL databázy, diskových polí
• Programovanie: PERL, SH
• Znalosť Sun HW
• Zodpovednosť, samostatnosť, odolnosť voči stresu

Slovenská národná knižnica je v súčasnosti modernou vedeckou, kultúrnou, informačnou a vzdelávacou inštitúciou, ktorá slúži všetkým občanom Slovenska a používateľom zo zahraničia. Zhromažďuje a sprístupňuje knižničné, literárnoarchívne a literárnomúzejné zbierky.
Koordinuje rozvoj Knižničného systému Slovenskej republiky a je vedúcou inštitúciou zabezpečujúcou modernizáciu vlastných knižničných a informačných služieb, ako aj služieb partnerských knižníc, pričom priamo spolupracuje s domácimi a zahraničnými inštitúciami.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2007889  Megjelentetés dátuma: 22.2.2022  Alapbér (bruttó): 727 EUR/mesiac