Environmentalista

Slovenská agentúra životného prostredia

Miesto práce
Tajovského 28, Banská Bystrica
Termín nástupu
01.09.2018
min. 549,50 €/11. platová trieda/ + osobný príplatok do výšky 787 € , v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vykonávanie expertnej a posudkovej činnosť v oblasti zmeny klímy a posudzovania vplyvov na životné prostredie
- aktualizovanie informácií v Informačnom systéme pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, spravovanie a návrh web stránok konferencií a seminárov
- spolupodieľanie sa na príprave publikácií a oponentúry odborných publikácií v oblasti zmeny klímy a posudzovania vplyvov na životné prostredie
- prednášanie prezentácií na odborných seminároch, konferenciách, kurzoch

- základná výmera dovolenky zvýšená o 1 týždeň
- pružný pracovný čas
- príspevok na DDS
- práca v organizácii zapojenej do medzinárodných projektov
- odborný rast

V prípade, že spĺňate uvedené požiadavky a máte záujem zúčastniť sa výberového konania na uvedenú pozíciu, pošlite žiadosť o prijatie do zamestnania a životopis prostredníctvom portálu Profesia.sk do 17.08.2018.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

prírodovedný alebo technický smer so zameraním na životné prostredie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

- prax v oblasti posudzovania vplyvov na životné prostredie, príp. zmeny klímy
- prehľad v problematike zmeny klímy, adaptačných procesoch v kľúčových oblastiach (horninové prostredie a geológia, prírodné prostredie a biodiverzita, vodný režim a vodné hospodárstvo, sídlené prostredie, zdravie, poľnohospodárstvo, lesníctvo, doprava, rekreácia a cestovný ruch, energetika) a v problematike posudzovania vplyvov na životné prostredie
- znalosť legislatívy týkajúcej sa problematiky životného prostredia (banský zákon, geologický zákon, zákon o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia, zákon o odpadoch, vodný zákon, zákon o ochrane prírody a krajiny, zákon o ochrane ovzdušia)
- znalosť a prehľad strategických dokumentov v oblasti adaptácie na zmenu klímy na medzinárodnej, európskej a národnej úrovni
- schopnosť spolupracovať v kolektíve
- nekonfliktnosť, flexibilita, spoľahlivosť
- ochota zúčastňovať sa služobných ciest doma i v zahraničí
- schopnosť prednášať prezentácie na odborných seminároch, konferenciách, kurzoch

Príspevková organizácia, zameraná na zabezpečovanie starostlivosti o životné prostredie a rozvoj environmentalistiky v súlade so zásadami trvalo udržateľného rozvoja.
www.sazp.sk

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3462987  Megjelentetés dátuma: 3.8.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: min. 549,50 €/11. platová trieda/ + osobný príplatok do výšky 787 € , v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.