Veliteľ družstva - v Závodnom hasičskom útvare

Falck Záchranná a.s. v likvidácii

Miesto práce
VW Bratislava, Bratislavský kraj, Bratislava
Termín nástupu
01.2.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

a) dodržiava vydané interné predpisy skupiny spoločností Falck Fire Services a.s. a zodpovedá za ich dodržiavanie u svojich podriadených
b) zodpovedá za plnenie úloh stanovených vyhláškou MV SR č. 611/2006 Z.z. v platnom znení
c) realizuje vydané metodické pokyny pre činnosť závodného hasičského útvaru
d) vedie predpísanú dokumentáciu, vedie evidenciu a štatistiku výkonov jednotlivých zamestnancov na svojej zmene
e) spracováva požiadavky na finančné výdavky určené pre údržbu zverenej techniky, vecných prostriedkov a predkladá ich formou žiadanky veliteľovi ZHÚ
f) plní funkciu veliteľa zásahu v prípade vzniku požiaru, ekologickej havárie, technického zásahu alebo inej mimoriadnej udalosti podľa zákona SNR č. 314 / 2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi a vyhlášky MV SR č. 611 / 2006 Z. z. o hasičských jednotkách v platných zneniach
g) zastupuje veliteľa závodného hasičského útvaru v plnom rozsahu v prípade jeho neprítomnosti
h) spracováva pracovné hodnotenia zamestnancov zmeny
i) spracováva správy o zásahoch, námety taktických a previerkových cvičení, vykonáva zdokonaľovaciu prípravu /teoretická, praktická a fyzická odborná príprava/ a výcvik zamestnancov hasičskej jednotky
j) zodpovedá za vykonávanie skúšok vecných prostriedkov hasičskej jednotky a odborných služieb
k) koordinuje a organizačne riadi činnosti zmeny pri vykonávaní záchranných prác pri požiaroch, haváriách, živelných pohromách a iných mimoriadnych udalostiach a pri vykonávaní odbornej prípravy
l) navrhuje a predkladá podklady pre spracovanie návrhov na zmenu interných predpisov, metodických pokynov, súvisiacich s ochranou pred požiarmi
m) spolupracuje pri zisťovaní príčin vzniku požiarov a pri plnení úloh súvisiacich s vykonávaním štátneho požiarneho dozoru
n) vykonáva pravidelnú kontrolu a kontrolu údržby pridelenej techniky a vecných prostriedkov PO v prípade poruchy resp. ich nefunkčnosti zabezpečuje v spolupráci s technikom odborných služieb opravu resp. ich funkčnosť
o) koordinuje, organizuje a kontroluje hospodárske práce v rámci priestorov ZHÚ a priľahlých priestorov
p) zvyšuje si odborné znalosti, fyzickú zdatnosť a pravidelne sa zúčastňuje previerok fyzickej zdatnosti a odbornej pripravenosti
q) plní ďalšie pokyny svojho nadriadeného

• práca v stabilnej spoločnosti so silným zázemím a podporou medzinárodnej spoločnosti,
• priateľský tím a príjemné pracovné prostredie,
• zamestnanecké benefity,
• možnosť sebarealizácie a odborného rastu

Pracovná pozícia je obsadzovaná pre spoločnosť Falck Fire Services a.s., ktorá poskytuje služby priemyselnej požiarnej ochrany pre priemyselné podniky.
V prípade, že Vás táto pracovná ponuka zaujala zašlite prosím motivačný list spolu so štrukturovaným životopisom v slovenskom jazyku na uvedenú adresu.
Spoločnosť si vyhradzuje právo kontaktovať výlučne kandidátov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Uchádzači, korí nie sú držiteľmi osvedčenia na výkon funkcie veliteľa družstva - nevyhovujú uvedenej pozícií. Kandidátov , ktorí uvedené kritéria nespĺňajú kontaktovať nebudeme a vopred ďakujeme za prejavený záujem o ponúkanú pozíciu. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore

požiarna ochrana

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet(e-mail, www) - Pokročilý

Vodičský preukaz

B, C

Počet rokov praxe

1

• osvedčenie o absolvovaní základnej prípravy zamestnancov HJ - PODMIENKA
• osvedčenia veliteľa družstva - PODMIENKA
• iné osvedčenia sú vítané
• zručnosti zo zdolávania požiarov, vykonávanie záchranných prác pri nehodách, živelných pohromách a iných mimoriadnych udalostiach sú vítané
• vysoké pracovné nasadenie
• fyzická a psychická zdatnosť
• organizačné a komunikačné schopnosti
• zodpovednosť, lojálnosť
• aktívny prístup k riešeniu problémov
• vodičský preukaz skupiny C - podmienka
• znalosť z metodiky zdolávania požiarov a výkonu záchranných prác, ako aj efektívnosti využívania hasičskej techniky, poznanie hasiacich látok, vecných prostriedkov a zásad ich používania
• znalosť z riadenia zdolávania požiarov, vykonávania záchranných prác pri živelných pohromách, nehodách a iných mimoriadnych udalostiach
• znalosť objektov so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru v zásahovom obvode, ich stavebného riešenia, požiarno-technických zariadení a požiarneho nebezpečenstva technologických procesov
• znalosť z rozmiestnenia síl a prostriedkov zásahového obvodu
• znalosť z identifikácie a zásad likvidácie nebezpečných látok
• znalosti z predpisov bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci
• znalosti v ovládaní vysielacej techniky
• schopnosť spracovávať analýzy na úseku požiarnej ochrany
• schopnosť riadiť družstvo pri zásahu a cvičeniach

Spoločnosť Falck je pôvodom dánska spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1906. V súčasnosti je Falck najväčším prevádzkovateľom záchranných zdravotných a asistenčných služieb na svete a zároveň je aj svetovým lídrom v poskytovaní školení v oblasti ochrany života a zdravia. Na Slovensku pôsobí skupina Falck od roku 2005.
Falck Fire Services a.s. poskytuje služby požiarnej ochrany pre priemyselné podniky, organizuje tréningy a školenia protipožiarnej ochrany. Ponúka outsourcing a prevádzkovanie závodných hasičských útvarov .

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 2461407  Megjelentetés dátuma: 19.12.2016  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou