Junior Aplikačný Inžinier SCADA systémov v energetike

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP / dohodou
plný úväzok
Platové ohodnotenie
1 300 EUR/mesiac1300€ brutto / mesiac + variabilná odmena
Uvedená mzda je definovaná pre kandidátov s juniorskými skúsenosťami. Kandidátom s vyššou úrovňou skúseností, bude seniorita zohľadnená v ponuke.

O nás

Siemens
Siemens stelesňuje špičkové riešenia najmä v oblastiach automatizácie a riadenia, energetiky, informačných a komunikačných technológií.

Popis pracovnej pozicie a zodpovednosti

Náš tím Digital Grid - Software & Service sa zaoberá vývojom a nasadzovaním softvérových riešení pre riadiace centrá výroby, prenosu a distribúcie elektrickej energie. Zameriavame sa na samotný SCADA systém ako aj na na riešenie špecifických problémov ako je prognózovanie odberu, riadenie a plánovanie výroby, koordináciu rôznych zdrojov, riešenie výpadkov, prípravu prevádzky.

V Siemense sa neustále snažíme o budovanie lepšej budúcnosti. Potrebujeme inovatívnych a rôznorodých ľudí, ktorí budú vyvíjať realitu zajtrajška. Zistite viac o digitálnom svete Siemensu na stránke: www.siemens.com/careers/digitalminds

Vašou náplňou práce bude:

• parametrizácia, konfigurácia SCADA systému Spectrum Power na požiadavky zákazníka
• prispôsobovanie štandardného riešenia na špecifické projektové potreby
• rozširovanie funkcionality, testovanie SW riešení
• nasadzovanie riešení u zákazníka

Vyžadujeme mobilitu a flexibilitu v rozsahu niekoľko dní v mesiaci na konzultácie a koordináciu prác s kolegami v Rakúsku.

Potrebné vzdelanie, zručnosti a osobnostné predpoklady

Vzdelanie
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Vzdelanie v odbore
automatizácia, energetika, informačné technológie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)
Vodičský preukaz
B

• Základné znalosti programovacích jazykov JAVA, C, C++
• Orientácia v operačných systémoch LINUX/Unix
• Znalosť ORACLE a SQL je vítaná

Nice to have
• Prax v odbore výhodou, no šikovní absolventi sú tiež vítaní!
• Skúsenosti s tímovou prácou na SW projektoch sú výhodou

Čo ponúkame

• Teambuildingy
• Extra voľné dni (bridge days, sick days)
• Program pre zdravie (wellness, športové aktivity, fitness, doplatok ušlej mzdy pri PN a OČR)
• Rodinný program (príspevok pri narodení dieťaťa, odchode na materskú dovolenku, príspevok na škôlku a detské tábory)
• Retention program (príspevok pri pracovnom výročí, životnom jubileu, doplnkové dôchodkové sporenie, zamestnanecké pôžičky)
• Referral employee program (bonus za odporúčanie nového zamestnanca)
ID: 3997447  Megjelentetés dátuma: 19.7.2021  Alapbér (bruttó): 1 300 EUR/mesiac