Predajca autobusov

SCANIA SLOVAKIA s.r.o.

Miesto práce
Bratislavský kraj, okres Senec
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovednosť za:
• nastavenie a implementáciu procesných činností pri predaji autobusov
• uskutočňovanie predaja autobusov v definovanom segmente SCANIA:
• definíciu optimalizovaného produktového portfólia pre slovenský trh v zverenej oblasti a spolupráca v rámci organizačnej jednotky SCANIA CER (CZ, SK, HU)
• príprava a koordinácia marketingových akcií v definovanom zákazníckom a produktovom segmente
• spoluprácu na predaji súvisiacich produktov, predovšetkým v oblasti servisu ako SOP, M a RM kontrakty, so Scania dealerskou sieťou a príslušnými oddeleniami v rámci štruktúry distrubútora v zverenej oblasti
• spravovanie databázy zákazníkov z prideleného segmentu pôsobnosti (CRM) vrátane evidencie aktivít

Kľúčové činnosti:
Udržiavanie a rozvíjanie vzťahov s novými a potenciálnymi zákazníkmi prostredníctvom obchodných stretnutí, telefonátov a emailovej komunikácie.
Získavanie informácií z trhu v zverenom segmente a informácií o zákazníkoch.
Poskytovanie informácií o zákazníkoch, pripravovaných a realizovaných obchodných prípadoch pre potreby vedenia spoločnosti.
Spracovávanie ponúk podľa skutočných potrieb zákazníka a navrhovanie optimalizovaného riešenia dodávky vozidiel v zverenom segmente činností (za podpory dostupných programov ako BUC, SCOP, špecifikačných inštrukcií apod.)
Príprava detailných finančných analýz ponúk a zákaziek v spolupráci s nadriadeným.
Vyjednávanie o obchodných podmienkach a uzatváranie obchodných prípadov so zákazníkmi.
Objednávanie vozidiel, príslušenstva na oddelení logistiky prípadne u subdodávateľov podľa špecifikácie odsúhlasenej s konečným zákazníkom, definuje dodacie lehoty.
Dohliada na splnenie záväzkov spoločnosti, vyplývajúcich zo zmluvného vzťahu so zákazníkom tak, aby nedošlo k omeškaniu a škode na strane zákazníka a Scania.
Koordinuje dodávku príslušenstva v spolupráci so subdodávateľmi.
Udržuje informácie o zákazníkoch (meno, názov spoločnosti, sídlo, spojenie, kontaktné osoby, informácie o komerčnom potenciály, kópie výpisov z obchodného registra apod.), kúpnych zmluvách a ďalších dokumentov týkajúcich sa obchodného prípadu.
Reprezentuje spoločnosť na výstavách a cielených akciách v zverenom segmente.
Vykonáva ďalšie pracovné úlohy vyplývajúce z danej pracovnej pozície podľa príkazu nadriadeného.

práca na akvizičných aktivitách
práca pre medzinárodne úspešnú spoločnosť s potenciálom rastu
znalostný manažment značkovej spoločnosti
automobil aj na súkromné účely, telefón, laptop

Prosíme vhodných uchádzačov, ktorých skúsenosti a znalosti zodpovedajú uvedeným podmienkam, aby nám zaslali profesijný životopis spoločne s motivačným listom prostredníctvom linku na www.profesia.sk. Zároveň žiadame o poskytnutie súhlasu so spracovaním Vašich osobných údajov pre účely výberového konania pre našu spoločnosť v súlade so zákonom č. 122/2013 Z. z.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, stavebnné, strojárske

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B, C, D

Počet rokov praxe

2

Skúsenosti s predajom
Znalosť trhu nákladných vozidiel (zameranie na autobusy veľká výhoda)
Skúsenosti s vedením tímu
Komunikačné a organizačné schopnosti

Scania patrí k lídrom na trhu nákladných vozidiel na Slovensku.
Dodáva na náš trh ťažké nákladné vozidlá (nad 18t), diaľkové i mestské autobusy. Okrem predaja nových vozidiel, servisnej činnosti a predaja náhradných dielcov poskytuje spoločnosť ešte celý rad ďalších služieb, medzi ktoré patria predaj jazdených vozidiel, prenájom vozidiel, servisné zmluvy, nepretržitá servisná asistenčná služba a ďalšie.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Recruiter
E-mail: poslať životopis
ID: 346362  Megjelentetés dátuma: 12.2.2017  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou