Profesný kariérny poradca v Rimavskej Sobote

ROZVOJOVÁ AGENTÚRA Banskobystrického samosprávneho kraja, n. o.

Miesto práce
Rimavská Sobota
Termín nástupu
01.03.2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. 1. Mentoring kariérnych poradcov v regióne v rozsahu činnosti kariérneho poradenstva pre žiakov na ZŠ a SŠ.
2. Tvorba a realizácia vzdelávacích kurzov a iných aktivít pre profesný rozvoj kariérnych poradcov na ZŠ a SŠ.
3. Prehľadné spracovávanie informácií o potrebách a trendoch na trhu práce a ich pravidelné zasielanie kariérnym poradcom na ZŠ a SŠ
4. Organizácia alebo koordinácia akcií a stretnutí a pri napĺňaní zámeru činnosti centra:
- sledovať nové trendy, vznik nových odborov, celkové dianie na stredných školách v rámci svojho regiónu (aj v kontexte celokrajskej situácie) a následne informovať ZŠ, žiakov ZŠ a ich rodičov a vysoké školy.
- sledovať potreby zamestnávateľov (stretnutia priamo s firmami) a všetky tieto informácie v prehľadnej a ucelenej podobe odovzdávať smerom ku kariérnym/výchovným poradcom na školách, riaditeľom škôl, študentom a rodičom,
- zbieranie informácií a návrhov od zamestnávateľov pre úpravy vo vyučovaní odborných predmetov na SŠ, ujasnení možností týchto úprav v rámci školského systému a následné zjednotenie aktivít pre implementáciu týchto návrhov.
- organizácia podujatí a rôznych sieťovacích aktivít, okrúhlych stolov, stretnutí na ZŠ a SŠ, exkurzií ZŠ do firiem atď.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Pedagogika, psychológia, ľudské zdroje a personálny manažment Sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Prax v kariérnom poradenstve

Počet rokov praxe

5

praktické myslenie
iniciatívnosť
komunikatívnosť
empatia
ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť) samostatnosť

Sme nezisková organizácia zriadená Banskobystrickým samosprávnym krajom rozvíjajúca služby sociálnej ekonomiky, stredného školstva, cestovného ruchu, projektovej prípravy pre malé obce ako aj ambulantnej starostlivosti v kraji. Našim poslaním je zlepšovať socioekonomickú situáciu v kraji a vytvárať lepšie životné podmienky pre občanov ako aj návštevníkov kraja. www.dobrykraj.sk www.tvojspace.sk
ID: 4019121  Megjelentetés dátuma: 12.1.2021  Alapbér (bruttó): 1 100 EUR/mesiac