Programová manažérka/programový manažér v inkluzívnej materskej škole

Rozmanita

Miesto práce
Račianska 80, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
1. máj 2021 (čiastočný úväzok), 1. august 2021 (plný úväzok)
1 600 - 1 700 EUR/mesiacpri práci na živnosť (možnosť úpravy práce na pracovný pomer)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úspešná programová manažérka/programový manažér je človek, ktorý chce meniť svet. Má výborné znalosti inkluzívnych, inovatívnych, efektívnych metód učenia a rozvoja detí vo veku 2-6 z rôznych zázemí a s rôznymi potrebami, a neustále si ich dopĺňa. Rovnako miluje priamu prácu s deťmi ako manažérsku prácu vedenia tímu a neustáleho vylepšovania programu a systémov. Je to človek, ktorý vie prepnúť z big picture k najmenším detailom a rovnako je doma v rozhovore s rodičom ako v stanovovaní a vyhodnocovaní ročných cieľov pre správnu radu. Je to hlavne človek, ktorý neustále na sebe pracuje, nebojí sa chýb (ani ich priznania) či prekážok.

Programová manažérka/manažér je plne zodpovedná/ý za vedenie pedagogického tímu materskej školy. Má plnú podporu výkonnej riaditeľky o.z. Rozmanita pri odborných či manažérskych výzvach. Za o.z. Rozmanita stojí Anna Symington-Maar, spoluzakladateľka Teach for Slovakia, členka poradnej rady Budúcnosti Inak v Nadácii Pontis a spolupredsedníčka Dúhových rodín.

Programová manažérka/manažér:
• dizajnuje, overuje, vyhodnocuje a neustále vylepšuje školský program rozvoja detí a ich rodín, tak aby napĺňal ich potreby a poslanie Rozmanity. Prináša do programu naozajstné inovácie vlastnou kreativitou aj inšpiráciou z najlepších programov rozvoja detí 2-6 z celého sveta.
• dizajnuje efektívne a udržateľné systémy ako sledovať rozvoj detí a ako adaptovať program na ich individuálne potreby
• buduje, vedie, podporuje a rozvíja pedagogický tím učiteliek/učiteľov škôlky (v prvom roku 2 ďalší učitelia/učiteľky)
• buduje vzťahy s kľúčovými partnermi v oblasti dizajnu programu (poradňa CPPPaP, odborníci, metodici, skúsené riaditeľky, psychologičky, analytičky ...) a spolu s nimi zaručuje jeho kvalitu
• priamo pracuje s deťmi v priestoroch škôlky pričom si overuje a inovuje efektivitu programu (cca 4 hodiny denne)
• priamo pracuje s rodinami detí, komunikuje s nimi, nadväzuje vzťahy, dizajnuje a vyhodnocuje rozvojové a komunitné aktivity

• Práca na živnosť 1600-1700€/mesiac podľa predošlých skúseností (možnosť úpravy práce na pracovný pomer) - nástup na čiastočný úväzok od mája 2021 (ideálne), na plný úväzok od augusta 2021
• Príležitosť výrazne prispieť k rozvoju inkluzívneho vzdelávania na Slovensku
• Veľký priestor na kreatívne a autonómne nastavenie a plnenie vlastnej stratégie
• Inšpiratívne a priateľské pracovné prostredie
• Osobný koučing a iné špičkové vzdelávacie príležitosti
• Minimálne 25 dní voľna v roku

Ak si myslíte, že táto pozícia je pre Vás, pošlite nám Vaše CV a motivačný list, kde vysvetlíte „prečo Rozmanita“, „prečo vzdelávanie detí 2-6“, „prečo dizajn programu“ a „prečo vedenie ľudí“ a aké konkrétne skúsenosti a výsledky máte v týchto oblastiach. Sústreďte sa na to, v čom ste iná/ý a čím viete prispieť k poslaniu Rozmanity.

Zašlite ich na [email protected] do 14. marca 2021. Kandidátom, ktorí spĺňajú naše požiadavky sa ozveme do 21.marca 2021 s pozvaním na výberové konanie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Pedagogika (prípadne iné)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

práca s deťmi a skúsenosť s dizajnom programu, systémov

Počet rokov praxe

5

• má výborné porozumenie inkluzívneho vzdelávania a preukázateľne pracoval/a s deťmi na inkluzívnych princípoch
• vie dizajnovať systémy, štruktúry, programy tak, aby kreatívne napĺňali spoločne dohodnuté ciele. Vie ich vyhodnocovať a adaptovať.
• má viacročné skúsenosti s učením/rozvojom detí vo veku 2-6, ideálne detí s rôznorodými potrebami, z rôznych zázemí a má v tejto práci dobré výsledky
• má kvalifikáciu v predškolskej pedagogike (nemusí byť vzdelanie v odbore, môže byť Montessori výcivk, či iné vzdelanie, kvalifikácia)
• vie si budovať výborné vzťahy s rôznorodými ľuďmi, inšpiruje a posilňuje druhých, vie viesť svoj tím
• vie reflektovať, dávať aj prijímať spätnú väzbu s cieľom spoločného rozvoja
• vo svojich rozhodnutiach ukazuje silné zladenie s hodnotami Rozmanity – zodpovednosť, rozvoj, otvorenosť, rozmanitosť
• má zmysel pre humor, vie kedy situácie treba odľahčiť, neberie sa príliš vážne

UŽITOČNÉ ALE NIE NUTNÉ SCHOPNOSTI, SKÚSENOSTI, KVALIFIKÁCIE
• spĺňa požiadavky na vykonávanie funkcie riaditeľky/riaditeľa materskej školy (5 rokov praxe, 1. atestácia)
• má vzdelanie a skúsenosti v Montessori pedagogike, prípadne v iných efektívnych metódach individualizovaného rozvoja detí
• má bohaté skúsenosti s rozvojom detí v oblasti emočnej a sociálnej inteligencie, kreativity a kritického myslenia

Rozmanita je občianske združenie, ktoré buduje inkluzívnu laboratórnu školu, v ktorej sú zastúpené všetky hlavné skupiny detí Slovenska. Hľadáme a tvoríme inovatívne a moderné spôsoby vyučovania, ktoré fungujú s rozmanitými kolektívmi detí, vďaka ktorým si budujú zručnosti budúcnosti a učia sa žiť spolu v harmónii. Ukazujeme, že skutočne inkluzívne školy sú aj na Slovensku možné a sú jedinou cestou ak chceme budovať súdržnú a vzdelanú spoločnosť. Našou víziou je využívať laboratórnu školu na šírenie tejto myšlienky a potrebných nástrojov na všetky školy na Slovensku.

Od septembra 2024 bude v materskej škole 36 detí a v 1. a 2. ročníku základnej školy spolu 32 detí.
ID: 4040265  Megjelentetés dátuma: 2.3.2021  Alapbér (bruttó): 1 600 EUR/mesiac