Redaktor (národnostné vysielanie)

Miesto práce
Štúdio RTVS Košice, Rastislavova, Juh
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
ASAP
800€ brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie + variabilná zložka (odmeny)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte výborný prehľad v aktuálnom spoločenskom dianí? Máte mikrofonický hlas, skúsenosti s prácou v médiách a výbornú znalosť slovenského jazyka? Rozhlas a televízia Slovenska hľadá nové redaktorské posily v regióne Košice, možno hľadáme práve Vás!

NÁPLŇ PRÁCE:
• Zbieranie, triedenie, overovanie aktuálnych informácií a ich interpretácia
• Príprava autorských príspevkov rôzneho obsahového zamerania do vysielania, príprava audio-vizuálnych diel do vysielania
• Nahrávanie rozhovorov, strih a postprodukcia získaných materiálov
• Zodpovednosť za objektívnosť, nestrannosť, vecnú a faktickú správnosť reportáží
• Príprava a vedenie, moderovanie televíznych relácií a publicistických programov Štúdia RTVS Košice
• Aktívne sledovanie aktuálneho diania na Slovensku

• Jazykové vzdelávanie na pracovisku
• Parkovacie miesta pre zamestnancov v areáli RTVS
• Multisport karta
• Zľavy u vybraných partnerov
• Istota a stabilita
• Iné, vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

žurnalistika a masmediálna komunikácia - výhodou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Rómsky jazyk - Pokročilý (C1)

• Minimálne ročná prax na obdobnej pozícií
• Mikrofonický hlas bez výslovnostných chýb a bez akcentu či nárečia
• Výborná znalosť spisovnej slovenčiny a štylistiky slovom a písmom
• VŠ vzdelanie, žurnalistika a masmediálna komunikácia - výhodou
• Znalosť cudzích jazykov - výhoda
• Komunikačné zručnosti, reprezentatívne vystupovanie
• Prehľad v regionálnych a celospoločenských témach
• Dobrá počítačová gramotnosť: MS Office, internet, programy na strih reportáži - výhodou
• Predchádzajúca prax pred kamerou vítaná

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Kariéra RTVS
E-mail: poslať životopis
ID: 3785163  Megjelentetés dátuma: 11.10.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 800€ brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie + variabilná zložka (odmeny)