Dramaturg

Miesto práce
Mýtna, Bratislava
Termín nástupu
01.09.2018 (dohodou)
900 € brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie) + variabilná zložka

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máte prehľad v divadle a vo svetovej dramatickej tvorbe? Viete pracovať s rozhlasovou hrou, fíčrom ale aj zábavno - vzdelávacími formátmi? Chcete prinášať nové nápady a hľadať priestor medzi tradičnou a modernou dramaturgiou? Do tímu na oddelení vlastnej tvorby v Slovenskom rozhlase hľadáme novú posilu, hľadáme možno práve Vás!

Vašou náplňou práce bude:
• Textová príprava v spolupráci s autorom, príprava konceptu zvukovej realizácie v spolupráci s režisérmi
• Podieľanie sa na tvorbe koncepcie vysielania, zodpovednosť za umeleckú úroveň textov, jazykovú správnosť pripravovaných relácií
• Vyhľadávane externých autorov, organizácia ich spolupráce so Slovenským rozhlasom, vytváranie autorského zázemia
• Dodržiavanie časového harmonogramu plánovania, prípravy a odovzdávania textov do výroby a vysielania
• Príprava všetkých žánrov a foriem slovesných umeleckých a umelecko-publicistických relácií v štúdiách Slovenského rozhlasu i mimo nich
• Administratívne práce spojené s výkonom

• Jazykové vzdelávanie na pracovisku
• Parkovacie miesta pre zamestnancov v areáli RTVS
• Zľavy u vybraných partnerov
• Istota a stabilita
• Iné, vyplývajúce z kolektívnej zmluvy

V prípade záujmu o nami inzerovanú pozíciu nám, prosím, zašlite Váš životopis s prípadným portfóliom Vašej tvorby.

Náš výberový proces pozostáva z viacerých krokov - výberových kôl. Na základe selekcie životopisov a následnej telefonickej predselekcie, budú pozvaní na osobné stretnutie iba vybraní kandidáti, ktorí spĺňajú požadované kritériá.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠMU, vysoká škola humanitného zamerania (dramaturgia, réžia, kulturológia a pod.)

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počet rokov praxe

3

• Kreatívne a inovatívne myslenie
• Prehľad v divadle, literatúre (svetová dramatika)
• Schopnosť pracovať v kolektíve
• Samostatnosť, flexibilita, lojálnosť k značke

Rozhlas a televízia Slovenska je verejnoprávna, národná, nezávislá, informačná, kultúrna a vzdelávacia inštitúcia, ktorá poskytuje službu verejnosti v oblasti rozhlasového a televízneho vysielania.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Kariéra RTVS
E-mail: poslať životopis
ID: 3385426  Megjelentetés dátuma: 10.5.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 900 € brutto (v závislosti od kvalifikácie a skúseností kandidáta môže byť základná mzda dohodnutá vyššie) + variabilná zložka