Právnik - hlavný štátny radca/ oddelenie informovanosti štátnej pomoci

Protimonopolný úrad SR

Miesto práce
Protimonopolný úrad SR, Drieňová, Ružinov
Termín nástupu
dohodou
v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe, základná platová tarifa 1 071,00 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečuje správne konanie v oblasti minimálnej pomoci. Vykonáva kontrolnú činnosť podľa zákona o štátnej pomoci. Vypracováva metodické pokyny a príručky pre minimálnu pomoc a štátnu pomoc Zabezpečuje koordinačné porady pre poskytovateľov štátnej pomoci a minimálnej pomoci a vypracováva závery a odporúčania z ich rokovaní. Zabezpečuje metodickú činnosť a konzultačnú činnosť v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci. Zabezpečuje školenia a šírenie informácií v oblasti štátnej pomoci a minimálnej pomoci. Zabezpečuje informovanosť poskytovateľov pomoci prostredníctvom siete kontaktných osôb. Vypracováva správu o poskytnutej štátnej pomoci za predchádzajúci rok. Spravuje webové sídlo štátna pomoc.

Pre zaradenie do výberového konania č. VK/2019/268 je potrebné sa prihlásiť cez portál www.slovensko.sk. alebo písomne v listinnej podobe, všetky informácie na:

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Svedomitosť a spoľahlivosť, samostatnosť, komunikačné zručnosti.

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky je nezávislý ústredný orgán štátnej správy Slovenskej republiky pre ochranu hospodárskej súťaže a koordináciu štátnej pomoci. Úrad zasahuje v prípadoch kartelov, zneužívania dominantného postavenia, vertikálnych dohôd, kontroluje koncentrácie, ktoré spĺňajú notifikačné kritériá a posudzuje konanie orgánov štátnej správy a samosprávy v prípade, že sa dopustia obmedzenia súťaže a taktiež zabezpečuje ochranu hospodárskej súťaže v oblasti štátnej pomoci. Protimonopolný úrad SR aplikuje okrem slovenského aj európske súťažné právo. V rámci Európskej siete pre hospodársku súťaž (ECN) plní úlohy, ktoré vyplývajú SR z členstva v Európskej únii.
ID: 3577493  Megjelentetés dátuma: 14.1.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe, základná platová tarifa 1 071,00 EUR