Enterprise Architekt - Dátový architekt

Miesto práce
Bratislava, Bratislavský kraj
plný úväzok
Náplň práce

Enterprise architekt so zameraním na dátovú architektúru je členom odboru Enteprise architektúry (OEA), ktorý zodpovedá za správu a riadenie architektúr banky a dohladuje ich realizáciu. Ďalej sa podieľa na budovaní architektonických schopnosti banky, najmä identifikovaní, definovaní a prispôsobovaní architektonických rámcov, procesov, organizačných zabezpečení a pravidiel vývoja architektúr v banke.
Zodpovednosti:
  • Metodicky podporuje tvorbu a predkladanie biznis modelov (Businnes Model Canvas)
  • Participuje na identifikácií, definícií a prispôsobovaní architektonických rámcov a štandardov banky, založených na TOGAF® a ArchiMate®
  • Participuje na definícií architektonických princípov banky, definuje dátové architektonické princípy banky
  • Spravuje a riadi (definuje, dokumentuje, analyzuje a prezentuje) dátové architektúry banky
  • Definuje koncept riadenia dát v banke
  • Participuje na definícií architektonických roadmap a projektov realizácie architektúr banky
  • Vykonáva architektonický dohľad nad realizáciou architektúr banky (nad projektmi)

  • Miesto práce: Dvořákovo nábrežie 4, Bratislava (River Park)
  • Ponúkaný plat (brutto): dohodou
  • Termín nástupu: dohodou
  • Druh pracovného pomeru: plný úväzok
  • Doba určitá 1 rok (v prípade vzájomnej spokojnosti možnosť predĺženia na dobu neurčitú)

Osobnostné predpoklady, ďalšie požiadavky

  • Pokročilé komunikačné a prezentačné zručnosti
  • Zameranie na cieľ, schopnosť doviesť koncept, architektúru do úspešnej realizácie
  • Holistický pohľad na požiadavky, architektúry, systémy
  • Schopnosť počúvať, pochopiť, analyzovať a riešiť problémy

Odborné a kvalifikačné predpoklady

  • Vysokoškolské vzdelanie technického zamerania
  • 3-5 rokov skúsenosti v pozícii Architekt riešení, dátový architekt
  • Praktické znalosti a skúsenosti s definovaním, modelovaním a analyzovaním dátových architektúr
  • Praktické znalosti a skúsenosti s riadením dát
  • Praktické znalosti a skúsenosti s rámcami a štandardami dátových architektúr
  • Výborné analytické a technické schopnosti
  • Poznanie a chápanie manažmentu Podnikovej architektúry, najmä štandardy TOGAF/ArchiMate
  • Skúsenosti s metódami a nástrojmi na tvorbu a údržbu Podnikovej architektúry, ideálne nástroje BiZZdesign

Iné výhody

Medzi výhody a benefity, ktoré našim zamestnancom ponúkame, patria:
  • férové odmeňovanie individuálnych výkonov našich zamestnancov
  • 5 dní voľna na preliečenie v prípade práce neschopnosti „sick days“
  • výhodné čerpanie bankových, poistných a investičných produktov
  • príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
  • príspevok na regeneráciu a relax
  • podporovanie profesionálneho a osobného rozvoja
  • teambuildingové aktivity
  • nadštandardná lekárska starostlivosť
  • zľavy u našich partnerov

Váš životopis spolu s motivačným listom starostlivo posúdime. Vzhľadom na veľký záujem zo strany uchádzačov bohužiaľ nie je možné kontaktovať každého kandidáta osobne. Preto uchádzačov o pracovnú pozíciu, ktorí spĺňajú požadované kritériá, budeme najneskôr do 2 týždňov po zaslaní životopisu kontaktovať za účelom telefonického rozhovoru, ako formou prvého predvýberu. Po absolvovaní takéhoto telefonického rozhovoru a splnení základných kritérií budete pozvaná/pozvaný na ďalšie stretnutie. Výberové konania prebiehajú štandardne formou assessment centra v kombinácii s individuálnym rozhovorom, kde sa prostredníctvom zadaných úloh zameriavame na schopnosti a zručnosti kandidátov.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem.

Kontakt

Poštová banka
Nina Juríková
Dvořákovo nábrežie 4
811 02 Bratislava
Slovensko

ODPOVEDAŤ
ID: 2800083  Megjelentetés dátuma: 6.11.2016  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át.