SolidWorks Designer

PERSONEL EFEKT, s.r.o.

Miesto práce
Košický kraj
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiacup to 1000 EUR brutto

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Prepare calculations, completing technical drawings
- Sketch and draw up designs using input from engineers
- Calculate factors like tolerance, dimensions, and thermal and structural analysis
- Create designs in line with company procedure, regulations and client standards
- Submit drawings to upper management
- Use customer feedback and data to upgrade, improve or repair
- Provide support during the whole process
- Finalize designs and send prints to the production department

- a stable working environment
- the company's internal bonus system
- social program and benefits
- A modern fitness center and massages for in-house employees
- language courses and training paid for by the employer
- Summer "Family Day" also for family members and others

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

local production company

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SolidWorks - Pokročilý

Several years of professional experience in a technically demanding production environment
Experience in the field of construction (we prefer the field of sheet metal processing)
Pragmatic, systematic processing of tasks
Independent and responsible performance of the assigned tasks.

Významná lokálna personálna agentúra na Východnom Slovensku.
Ponúkame profesionálnu podporu pri personálnych rozhodnutiach pre slovenských aj zahraničných podnikateľov a zamestnávateľov najčastejšie v Košickom a Prešovskom regióne

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3929541  Megjelentetés dátuma: 26.6.2020  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. Alapbér (bruttó): 1 000 EUR/mesiac