Analytik vonkajších vzťahov - právnik

OKTE, a.s.

Miesto práce
Mlynské nivy 48, Bratislava
Termín nástupu
1.2.2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 350 EUR/mesiacvýkonnostné odmeny, 13. a 14. plat

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• účasť na medzinárodných projektoch v rámci spoločnosti;
• negociácia medzinárodných zmlúv v oblasti prepojenia európskych trhov s elektrinou;
• sledovanie aktuálnosti už uzavretých zmlúv na medzinárodnej a národnej úrovni;
• zastupovanie spoločnosti v rôznych medzinárodných a národných pracovných skupinách (najmä so zameraním na právnu agendu);
• komunikácia s ÚRSO, MH SR, inými štátnymi orgánmi a medzinárodnými partnermi v právnych otázkach;
• sledovanie pripravovanej medzinárodnej a národnej energetickej legislatívy a jej pripomienkovanie;
• dohľad nad prevádzkovým poriadkom spoločnosti;
• tvorba právnych analýz, pozičných dokumentov a zmlúv pre vedenie spoločnosti;
• tvorba podkladov pre predstavenstvo spoločnosti;
• iná právna agenda podľa potreby vedenia spoločnosti.

príspevok na stravovanie, príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie, mladý pracovný kolektív, 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce, mzdový rast, výkonnostné odmeny, 13. a 14. plat

Výber uchádzača sa uskutoční dvojkolovo. Uchádzač sa kontaktuje so spoločnosťou prostredníctvom zaslania motivačného listu a životopisu v slovenskom a v anglickom jazyku na e-mail [email protected]. Následne ho spoločnosť bude telefonicky kontaktovať, aby si dohodol termín pohovoru. Ostatné informácie obdrží na pohovore.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, skúsenosti s odvetvím energetiky výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

tímový hráč, príjemné vystupovanie, zodpovednosť, precíznosť pri plnení úloh, dochvíľnosť, zvládanie stresových situácií

Spoločnosť OKTE, a.s. (Organizátor Krátkodobého Trhu s Elektrinou) je dcérska spoločnosť prevádzkovateľa prenosovej sústavy – spoločnosti Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s. OKTE, a.s. je regulovaný subjekt, ktorý podlieha regulácií zo strany Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. OKTE, a.s. je držiteľom povolenia na činnosť organizátora krátkodobého trhu s elektrinou a je určená za nominovaného organizátora trhu s elektrinou (NEMO) na vykonávanie činností jednotného prepojenia denných a vnútrodenných trhov s elektrinou v Slovenskej republike.
OKTE, a.s. plní nielen úlohy organizátora krátkodobého cezhraničného trhu s elektrinou a zúčtovateľa odchýlok, ale taktiež úlohy v oblasti správy merania a zberu dát, prevádzkovania centrálneho miesta na zber a evidenciu údajov z merania v rámci celej elektrizačnej sústavy SR a vykonávania centrálnej fakturácie, t. j. vysporiadania regulovaných poplatkov za systémové služby a prevádzkovanie systému, ktorými je zaťažená koncová spotreba elektriny. OKTE, a.s. od roku 2020 prevzala rolu zúčtovateľa podpory OZE a VÚKVET na trhu s elektrinou na Slovensku.

Adresa spoločnosti:
OKTE, a.s.
Mlynské nivy 48
821 09 Bratislava
ID: 4011797  Megjelentetés dátuma: 14.12.2020  Alapbér (bruttó): 1 350 EUR/mesiac