Sociálny pracovník / Sociálna pracovníčka v kontaktnom centre

Občianske združenie Odyseus

Miesto práce
Stavbárska 40, Bratislava
Termín nástupu
01.01.2019
Mzdové podmienky (brutto)
741€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- poskytovanie sociálneho poradenstva v rámci komplexných poradenských služieb,
- podpora programu výmeny striekačiek v rámci centra pre ľudí, ktorí užívajú drogy alebo pracujú v sexbiznise,
- poradenstvo a pomoc pri vyhľadávaní detoxikácie, ústavnej liečby, resocializácie, resp. zmierňovanie rizík spojených s užívaním drog,
- sprevádzanie klientov/ky do iných zariadení (úrady, lekári/ky),
- tímové plánovanie finančných aj nefinančných opatrení na komplexnú pomoc klientovi a jeho rodine a zabezpečenie previazania s individuálnym resocializačným plánom klienta,
- zvyšovanie finančnej gramotnosti so zameraním sa na oddlžovanie,
- overovanie skutočností rozhodujúcich pre vznik a trvanie nároku na dávky,
- výkon sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou v ich prirodzenom prostredí, otvorenom prostredí, výkon sociálnej práce s plnoletou fyzickou osobou a jej rodinou v ich prirodzenom prostredí a otvorenom prostredí,
- vyhotovenie a vyhodnocovanie plánu činnosti s klientom (ktorý je v súlade s plánom sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ak tento plán vypracúva orgán SPODaSK v spolupráci s prijímateľom resp. partnerom),
- výkon opatrení v rámci sídliska na ulici a v širšej komunite,
- spolupráca s inými pomáhajúcimi inštitúciami a tímom,
- administratívna práca súvisiaca s výkonom opatrení.

- podpora účasti na pravidelnej individuálnej a skupinovej supervízii,
- podpora zo strany tímu a koordinátorky,
- možnosť využívať odbornú knižnicu združenia a podpora osobného a profesionálneho rastu,
- možnosť pracovať v mladom a priateľskom kolektíve,
- príležitosť pracovať v organizácii s dlhodobými skúsenosťami a oceneniami, know-how zo zahraničia a prepojením na medzinárodné siete.

Ak máš o prácu v OZ Odyseus záujem, pošlite nám, prosím, svoj životopis a motivačný list, kde uvediete, prečo chcete práve u nás a na danej pozícii pracovať. Odporúčame spomenúť aj tvoje predchádzajúce skúsenosti, ktoré u nás môžeš zužitkovať. Všetko nám pošlite e-mailom najneskôr do 9.12.2018 na [email protected]. Termín výberového konania bude dohodnutý individuálne.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

- znalosť anglického jazyka na úrovni mierne pokročilý (B1), ochota vzdelávať sa zo zahraničných zdrojov je viac než dôležitá,
- prax (rátame aj dobrovoľnícku),
- akceptácia ľudí, ktorí užívajú drogy či pracujú v sexbiznise,
- komunikatívnosť a dobré poradenské zručnosti,
- aspoň základný prehľad o problematike užívania drog, závislosti a sexbiznisu,
- prehľad o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele,
- túžba vzdelávať sa, osobne a profesionálne rásť,
- flexibilita, ochota pracovať v ranných, poobedných aj večerných hodinách,
- schopnosť tímovej spolupráce.

Občianske združenie Odyseus poskytuje profesionálne služby v rámci prístupu „harm reduction“ už od roku 1997. Cieľovými skupinami OZ Odyseus sú ľudia z ohrozených komunít, marginalizované skupiny, ľudia, ktorí injekčne užívajú drogy, ľudia pracujúci v pouličnom sexbiznise, Rómovia a Rómky, ľudia bez domova, ktorí sú často vystavení diskriminácii a stigme zo strany majoritnej spoločnosti. Predmetom našej činnosti je informovanie, vzdelávanie a podpora k svojpomoci zraniteľných skupín, zastupovanie práv a záujmov členov a členiek ohrozených komunít. Vykonávame terénnu sociálnu prácu, podporujeme a rozvíjame verejné zdravie, sprostredkovávame kontakt medzi majoritnou spoločnosťou a členmi ohrozených komunít. Od konca roku 2021 pracujeme s ľuďmi z ohrozených komunít intenzívnejšie v projekte zameranom na bývanie. Ide o program Bývanie pre každého s prístupom Housing first. S klientami/kami prechádzame procesom hľadania stabilného bývania, "zabývania sa", nastavovania cieľov až po plánovanie a plnenie jednotlivých krokov k dosahovaniu cieľov za účelom udržania si bývania a celkového zlepšenia kvality života klientov a klientok.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3549983  Megjelentetés dátuma: 4.12.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 741€