Koordinátor neziskovej organizácie Projekt DOM.ov pre Gemer

nezisková organizácia Projekt DOM.ov

Miesto práce
Banskobystrický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
od 980 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Vyhľadávanie vhodných obcí a ich zapojenie do spolupráce s projektom DOM.ov
• Poskytovanie konzultácií obciam a terénnym sociálnym pracovníkom v obciach
zapojených do Projektu DOM.ov
• Nábor sporiteľov v obciach, v spádových a záujmových oblastiach projektu DOMov
• Organizácia a koordinácia regionálnych konferencií Projektu DOM.ov, organizácia a
koordinácia stretnutí so starostami obcí v regióne Gemer (Rimavská Sobota, Rožňava,
Lučenec),
• Organizácia a koordinácia metodických školení terénnych sociálnych pracovníkov obcí a
rodín zapojených do Projektu DOM.ov
• Organizácia a vzdelávanie terénnych sociálnych pracovníkov a klientov projektu
• Robenie finančnej analýzy rodín zapojených do projektu, vypracovanie finančného plánu
rodiny a kontrola jeho dodržiavania
• Príprava rodín na získanie a splácanie mikropôžičky na financovanie svojpomocnej
výstavby rodinného domu
• Kontrola splácania mikropôžičiek
• Vzdelávanie klientov v oblasti finančnej gramotnosti s cieľom zlepšenia ich finančnej
disciplíny
• Spolupráca s terénnym sociálnym pracovníkom klienta pri vyhľadávaní a
sprostredkovaní zamestnania pre klienta, pri procese oddlžovania a osobných
bankrotoch jednotlivých klientov
• Podieľanie sa na plánovaní obnovy rómskych lokalít

Čo sa vám u nás bude páčiť:
• Vaša práca bude mať zmysel
• Výborný malý tím, v ktorom je radosť pracovať

Ak sa k nám chcete pridať, pošlite krátky motivačný list (vrátane očakávaného platu) a svoj životopis do 10.11.2019 na [email protected] a [email protected] s predmetom emailu: „Metodický a finančný koordinátor projektu DOM.ov pre región Gemer “.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Vysokoškolské vzdelanie humanitného / ekonomického zamerania

Jazykové znalosti

Maďarský jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

• Min. 3 roky praxe v oblasti sociálnych služieb v
regióne Gemer (skúsenosti s prácou v neziskovom
sektore výhodou)
• Znalosť problematiky integrácie MRK
• Znalosť s pracovnou náplňou súvisiacej legislatívy
• Komunikácia v maďarskom jazyku (výhodou)
• Samostatnosť, zodpovednosť
• Znalosť s čerpaním eurofondov výhodou

● Pomáhame ľuďom zmeniť a zlepšiť ich život cez program svojpomocnej výstavby individuálnych rodinných domov pre rodiny zo sociálne a priestorov vylúčených území (najmä Rómov) a asistencia obciam pri riešení problémov s bývaním
● Cieľom organizácie je v spolupráci so samosprávami nájsť efektívny a udržateľný model územného rozvoja existujúcich rómskych komunít (osád), ktorý by miestnym rodinám dal šancu získať vlastnými silami štandardné a legálne bývanie
● Sme jedna z najprogresívnejších mimovládnych organizácii v tzv. rómskej téme, ktorá rozvíja program bývania formou svojpomocnej výstavby rodinných domov financovanej z mikropôžičiek od Slovenskej sporiteľne
● Aktuálne je do projektu svojpomocnej výstavby domov aktívne zapojených viac ako 24 obcí s celkovým počtom aktívnych klientov 154, z ktorých aktuálne 30 svoje domčeky stavia, ostatní sa pripravujú na výstavbu.
● Našou ambíciou je osloviť stovky až tisíce klientov.
● Projekt DOM.ov je spoločnou dcérskou mimovládnou organizáciou Človeka v ohrození, n.o. a Združenia pre lepší život. Viac informácií o organizácii je dostupných na https://projektdomov.sk/
● Pri realizácii projektu spolupracujeme so štátnymi inštitúciami, samosprávami, spoločnosťami z neziskového sektora a pri financovaní klientov spolupracujeme so Slovenskou sporiteľňou a.s.
● Aktuálne realizujeme pilotný projekt Európskej únie HERO
ID: 3784112  Megjelentetés dátuma: 10.10.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 980 EUR