Mzdový účtovník a personalista

Národný ústav reumatických chorôb

Miesto práce
Piešťany
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 009,2 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- vykonávanie výpočtu mzdy zamestnancov (dohodárov), resp. zložiek mzdy jednotlivých zamestnancov z prvotných podkladov, (napr. podľa odpracovaného času, zaradenia, výkonu, pracovného, prostredia a pod.) podľa postupu daného mzdovými predpismi alebo vnútropodnikovými normami,
- zabezpečenie mzdovej agendy zamestnancov (výplatné pásky, výpočet príplatkov)
- dodržiavanie mzdových predpisov,
- spracovanie mzdových rozborov a výkazov v oblasti vývoja miezd a podkladov pre plány práce, štatistická a rozborová činnosť v oblasti plánovania a čerpania miezd
- komunikácia so Sociálnou poisťovňou a poisťovňami verejného zdravotného poistenia, prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov do zdravotných poisťovní a sociálnej poisťovní,
- spracovanie výkazov pre zdravotné poisťovne a sociálnu poisťovňu, úrad práce a daňový úrad,
- aktualizácia kmeňových údajov o zamestnancoch
- vypĺňanie tlačív a vystavovanie potvrdení o príjme zamestnancov
- vybavovanie bežnej korešpondencie mzdovej účtovníčky,
- výpočet odvodov podľa platných predpisov,
- ročné zúčtovanie dane z príjmov zo závislej činnosti
- riešenie bežných sporov pri riešení mzdy
- archivácia dokladov,
- spracovávanie a kompletizácia dokladov potrebných pri uzatváraní, zmenách či ukončení pracovných pomerov alebo obdobných pracovno-právnych vzťahov a príprava dokladov na archiváciu,
- vyhotovovanie dohôd, dodatkov k dohodám
- komunikácia so štátnymi inštitúciami - zdravotné poisťovne, sociálna poisťovňa, DÚ, ÚP,
- sledovanie legislatívnych zmien, ich aplikácia pre potreby spoločnosti,

5 dní dovolenky nad rámec zákonníka práce

Vašu žiadosť o zamestnanie spolu so životopisom a súhlasom so spracovaním osobných údajov zasielajte e-mailom na adresu - [email protected] . Vopred ďakujeme uchádzačom za prejavený záujem o pracovnú pozíciu Mzdový účtovník a personalista.
V prípade veľkého počtu prijatých životopisov si, vzhľadom na možnosti personálneho oddelenia, vyhradzujeme právo kontaktovať iba vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, personalistika

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Personalistika - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

• znalosť mzdovej, pracovnoprávnej a ostatnej súvisiacej legislatívy,
• práca s PC samozrejmosťou (MS Office-Excel, Word),
• skúsenosť s prácou v štátnej príspevkovej organizácii veľkou výhodou,
• práca so systémom Vema výhodou,
• dobré komunikačné a organizačné schopnosti,
• diskrétnosť,
• presnosť, precíznosť,
• asertivita a flexibilita,
• samostatnosť, zodpovednosť.

Národný ústav reumatických chorôb Piešťany je zariadenie ústavnej zdravotnej starostlivosti - špecializovaná nemocnica, poskytujúca zdravotné služby hospitalizácie a ambulantných vyšetrení pacientov, vrátane dispenzarizácie v centre biologickej liečby a na pracovisku klinických štúdií.
ID: 3902536  Megjelentetés dátuma: 16.6.2020  Alapbér (bruttó): 1 009,2 EUR/mesiac