Kurátor

Národné osvetové centrum

Miesto práce
Nám. SNP č. 12, Bratislava
Termín nástupu
december 2017/dohodou
v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečenie obsahu národných registrov a čistenie dát od existujúcich aj nových partnerov v rámci udržateľnosti národného projektu Centrálna aplikačná infraštruktúra a registratúra
- prípravu podkladov pre prevádzkovanie portálu kultúrneho dedičstva Slovenska - Slovakiana a aktualizáciu statického obsahu
- základná správa portálu kultúrneho dedičstva Slovenska - Slovakiana
- metodické usmerňovanie vo veci obsahového napĺňania a skvalitňovania obsahu, vrátane vzájomného prepájania informácií vo vzťahu k portálu Slovakiana
- komunikáciu s pamäťovými a fondovými inštitúciami zapojenými do napĺňania registrov
- komunikáciu s dodávateľom servisu a podpory systému
- vyhľadávanie možností využitia digitálnych objektov, ich spracovania a prezentovania práce s nimi v rámci virtuálnych výstav a exkurzií
- prípravu podkladov pre správu a prevádzkovanie služieb národného agregátora (Europeana)
- prípravu podkladov pre komunikáciu s používateľmi portálu prostriedkami na to určenými (otázky užívateľov, komentáre, diskusie, oficiálne účty na sociálnych sieťach a pod.)
- príprava podkladov súvisiacich s marketingom portálu kultúrneho dedičstva Slovenska - Slovakiana
- správa sociálnych sietí súvisiacich s marketingom portálu kultúrneho dedičstva Slovenska - Slovakiana

príspevok na stravovanie

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitné alebo IT zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
XML - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

proaktivita, asertivita, samostatnosť, komunikatívnosť, inovatívnosť, orientácia v kultúrnom dedičstve a v procese digitalizácie, prezentačné zručnosti, IT gramotnosť
-znalosť niektorého CMS

Národné osvetové centrum (NOCka) je štátnou príspevkovou organizáciou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky so 70 ročnou históriou, ktorá zabezpečuje funkciu celoslovenského odborno-metodického pracoviska pre kultúrno-osvetovú činnosť. Svojou činnosťou podporuje rozvoj kultúrnych, osvetových a umeleckých aktivít v miestnych a regionálnych podmienkach. Oboznamuje s dobrovoľnou neprofesionálnou tvorivou umeleckou činnosťou mládeže i dospelých a rozvíja ju v oblastiach ako sú scénický folklorizmus, divadlo, film a video, fotografia, hudba a zborový spev, umelecký prednes, výtvarná tvorba a mladá slovenská literatúra. Ďalšie činnosti tvoria vzdelávanie v kultúre, edičná a publikačná činnosť v oblasti umenia a kultúry, výskumná činnosť a monitoring v kultúre, výstavná a prezentačná činnosť a pod .

NOCka je organizátorom a spoluorganizátorom rôznych celoštátnych postupových súťaží-prehliadok a festivalov neprofesionálneho umenia ako napr. Folklórny festival Východná, Scénická žatva, Hviezdoslavov Kubín, TvorBA a ďalšie.

Od roku 2012 realizuje národné projekty Operačného programu Informatizácia spoločnosti, prioritnej osi 2 „Rozvoj pamäťových a fondových inštitúcií a obnova ich národnej infraštruktúry“.
Od roku 2014 na základe rozhodnutia ministra kultúry Národné osvetové centrum koordinuje a zabezpečuje všetky úlohy a povinnosti súvisiace s výkonom štátneho štatistického zisťovania v zmysle zákona č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov.

VYHLÁSENIE O SPRACÚVANÍ OSOBNÝCH ÚDAJOV:

Ochrana oznamovateľov protispoločenskej činnosti:
zákon č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
Smernica o prijímaní a vybavovaní oznámení protispoločenskej činnosti https://www.nocka.sk/o-nas/.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3213255  Megjelentetés dátuma: 12.10.2017  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov