Architekt IT (pre oblasť DWH)

Národná banka Slovenska

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1750 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Charakteristika práce:
Tvorba koncepcií rozvoja informačných systémov a technológií, tvorba návrhov na implementáciu vhodných technológií. Tvorba interných predpisov upravujúcich procesy a postupy v oblasti informačných technológií.

Popis rozhodujúcich činností na pracovnom mieste:
• Vytvára návrhy nových DWH/BI riešení v NBS vrátane prípravy pracovných postupov podľa princípov DWH/ BI a ETL procesov.
• Definuje integračné vzory, menné konvencie, spôsoby návrhov a spôsobov programovania.
• Navrhuje implementáciu zmien v súčinnosti s biznis architektúrou, projekt manažmentom a garantuje celkový koncept DWH/BI riešení.
• Navrhuje architektúru dátového skladu, dohliada dodržiavanie dohodnutých štandardov budovania dátového skladu (validácia požiadaviek na rozšírenia dátového skladu z pohľadu začlenenia do existujúcej architektúry).
• Definuje „rozhrania“ medzi dátovým skladom a okolitými aplikáciami/systémami.
• Vytvára objekty na úrovni databázy a navrhuje tvorbu ETL procesov pre plnenie a transformáciu dát.
• Metodicky riadi proces prípravy interných predpisov, štandardov, koncepcií, štúdií realizovateľnosti a odporúčaní na zabezpečenie súladu IT s prijatými internými predpismi, štandardami, najlepšími praktikami a potrebami NBS.
• Koordinuje a riadi vypracovávanie analýz a štúdií realizovateľnosti v súvislosti s požiadavkami na rozvoj informačných systémov a vypracováva analýzy a štúdie realizovateľnosti.
• Analyzuje a posudzuje požiadavky na implementáciu zmien.
• Pripravuje a reviduje relevantné projektové výstupy na pridelených riešeniach (projektový plán, funkčné analýzy, technické dizajny, testovacie stratégie).
• Vypracováva pripomienky a stanoviská k materiálom predloženým na pripomienkové konanie.
• Vypracováva podklady pre verejné obstarávanie.

Základná zložka mzdy: od 1750 €

Konkrétna výška mzdy bude závisieť od dosiahnutého vzdelania, doterajších pracovných skúseností a odborných vedomostí vybraného kandidáta.

Ponúkame najmä tieto benefity:
• pružný pracovný čas,
• týždeň dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
• 3 dni voľna na regeneráciu v súvislosti s ochorením,
• možnosť získať odmeny za výsledky práce,
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
• profesijný a odborný rozvoj

Doplňujúce informácie:
• možná participácia v medzinárodných pracovných skupinách ESCB
• možné interné jazykové a odborné vzdelávanie

Žiadosť s uvedením názvu pozície, profesijný životopis a súhlas so spracovaním osobných údajov je potrebné zaslať najneskôr do 11.9.2019 elektronicky na adresu [email protected] alebo písomne na adresu: Národná banka Slovenska, odbor riadenia ľudských zdrojov, Imricha Karvaša 1, 813 25 Bratislava.

Bližšie informácie o podmienkach spracúvania osobných údajov nájdete na: https://www.nbs.sk/sk/ochrana-osobnych-udajov .

Pracovné miesto je prístupné bez ohľadu na pohlavie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, prírodovedné, informatika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačný profil:
• vzdelanie: VŠ 2. stupeň
• zameranie: technické, prírodovedné, informatika
• relevantná prax v odbore: najmenej 5 rokov

Odborný profil:
• aktívna znalosť anglického jazyka vrátane odbornej terminológie
• IT zručnosti: Nástroje pre návrh a udržiavanie architektúry IT, MS Power BI, MS Office, MS Visio, MS Project, MS SharePoint
• odborné vedomosti a zručnosti: Znalosť technologických platforiem a princípov pre vývoj DWH/BI riešení a ETL procesov, znalosť SQL jazyka, znalosť a skúsenosti s dátovým a aplikačným modelovaním, znalosť najlepších praktík v oblasti architektúry IT
• u kandidátov sú vítané praktické skúsenosti s návrhom dátových skladov, skúsenosti s ETL nástrojmi a SQL databázami ORACLE, Microsoft SQL Server. Vítané sú aj znalosti jazykov T-SQL, PL/SQL a skúsenosti s vývojom webových aplikácií, vrátane znalosti a skúsenosti s agilným spôsobom vývoja softvéru.

Profil sociálnych a osobnostných kompetencií:
• komunikačné zručnosti
• prezentačné a argumentačné zručnosti
• komplexné a koncepčné myslenie
• spoľahlivosť a zodpovednosť
• samostatnosť a tímovosť
• organizačné a koordinačné schopnosti
• iniciatívnosť a inovatívnosť
• zručnosť tvoriť písomné dokumenty
• silné analytické myslenie, vedenie zmeny

Národná banka Slovenska (NBS) je nezávislou centrálnou bankou Slovenskej republiky. Vznikla 1. januára 1993 na základe zákona NR SR č. 566/1992 Zb. o Národnej banke Slovenska, ktorý určuje jej postavenie, funkcie a úlohy. Národná banka Slovenska je nezávislou inštitúciou, ktorej základnou funkciou je udržiavanie cenovej stability.
Od 1. januára 2009 je súčasťou Eurosystému. V spolupráci s Európskou centrálnou bankou a spolu s ostatnými centrálnymi bankami krajín eurozóny zabezpečuje stabilný menový vývoj a hospodársky rast v eurozóne. Medzi dôležité úlohy centrálnej banky patrí dohľad nad finančným trhom.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3746307  Megjelentetés dátuma: 10.9.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1750 €