VK/2022/7 - riaditeľ/riaditeľka Regionálneho úradu školskej správy v Nitre

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR

Miesto práce
Nitra
Termín nástupu
jún 2022
1 036,5 EUR/mesiacPlatové podmienky: v zmysle zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov - 7. platová trieda s príplatkom za riadenie a možnosťou priznania osobného príplatku.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koncepčná a systémová činnosť pri tvorbe opatrení so zodpovednosťou za rozhodnutia s dôsledkami na územie kraja alebo viacerých krajov.
Zodpovednosť za činnosť a plnenie úloh regionálneho úradu ako právnickej osoby, služobného úradu a zamestnávateľa v zmysle platnej legislatívy, zastupovanie regionálneho úradu a konanie v jeho mene navonok, riadenie, koordinovanie a organizovanie úloh štátnej správy v územnej pôsobnosti regionálneho úradu. Zodpovednosť za metodickú činnosť a usmerňovanie zriaďovateľov škôl a školských zariadení, zodpovednosť za hospodárne, efektívne, účelné a účinné použitie finančných prostriedkov v rozpočte regionálneho úradu a za hospodárne využívanie majetku štátu v správe úradu.

Druh štátnej služby: dočasná štátna služba podľa § 36 ods. 2 a § 37 písm. b) zákona č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v spojení s § 9a ods. 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Funkčné obdobie: päť rokov

Pravidelné miesto vykonávanie štátnej služby: Regionálny úrad školskej správy v Nitre, Jozefa Vuruma 1221/1, 949 01 Nitra.

Požadované doklady a písomnosti:
a) žiadosť o zaradenie do výberového konania,
b) profesijný štruktúrovaný životopis,
c) prehľad o odbornej praxi uchádzača spolu s uvedením pracovných činností a obdobia, počas ktorého boli vykonávané,
d) motivačný list,
e) kópia dokladu o získaní požadovaného vzdelania,
f) návrh koncepcie rozvoja Regionálneho úradu školskej správy v Nitre,
g) čestné vyhlásenie o
1. bezúhonnosti,
2. ovládaní štátneho jazyka,
3. pravdivosti uvádzaných údajov,
h) súhlas uchádzača so zverejnením prehľadu o odbornej praxi,
i) súhlas uchádzača so zverejnením návrhu koncepcie rozvoja Regionálneho úradu školskej správy v Nitre,
j) súhlas uchádzača s vykonaním ústnej časti výberového konania za prítomnosti verejnosti formou verejného vypočutia.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokumentmi je potrebné zaslať najneskôr do 20. mája 2022 (vrátane) na adresu MŠVVaŠ SR, Stromová 1, 813 30 Bratislava s označením „Výberové konanie VK/2022/7 – riaditeľ/riaditeľka Regionálneho úradu školskej správy v Nitre“ a „NEOTVÁRAŤ“.

Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania: jún 2022

Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Stromová 1, 813 30 Bratislava

Spôsob vykonania výberového konania: prezenčne alebo dištančne. Výberové konanie pozostáva z písomnej a ústnej časti.

Do výberového konania budú zaradení uchádzači, ktorí v stanovenej lehote predložili všetky požadované doklady a ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady a požiadavky na výkon funkcie riaditeľa/riaditeľky regionálneho úradu školskej správy.

Všetky informácie ohľadne práv a povinností pri spracúvaní osobných údajov nájdete na www.minedu.sk.

Kontaktná osoba: PhDr. Darina Dianišková, tel. +421 2 5937 4247

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

najmenej trojročná odborná prax v riadení vo verejnej správe

Počet rokov praxe

3

Predpoklady zaradenia uchádzača do výberového konania:
• spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
• bezúhonnosť, ktorá sa preukazuje odpisom z registra trestov,
• vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a najmenej trojročná odborná prax v riadení
vo verejnej správe,
• ovládanie štátneho jazyka.

Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR je ústredným orgánom štátnej správy pre základné školy, stredné školy a vysoké školy; školské zariadenia; celoživotné vzdelávanie; vedu a techniku; štátnu starostlivosť o mládež.
ID: 4316375  Megjelentetés dátuma: 29.4.2022  Alapbér (bruttó): 1 036,5 EUR/mesiac