Hlavný štátny radca_Vonkajšie výberové konanie VK/2019/5677

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Špitálska 4, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
od 1071 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Organizačný útvar: odbor výberu poistného
Nadriadený organizačný útvar: sekcia sociálneho poistenia a dôchodkového sporenia
Odbor štátnej služby: 2.11 - Práca, inšpekcia práce, sociálne veci a rodina
Obsadzované štátnozamestnanecké miesto vo funkcii: hlavný štátny radca
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Najnáročnejšia činnosť: Tvorba štátnej politiky vrátane koncepčnej činnosti na úrovni ministerstva
Bližšie určená najnáročnejšia činnosť: Tvorba stratégie a štátnej politiky a tvorba všeobecne záväzných právnych predpisov v oblasti osobného rozsahu sociálneho poistenia, vzniku a zániku sociálneho poistenia, výkonu a organizácie sociálneho poistenia, orgánov Sociálnej poisťovne, poistného na sociálne poistenie, pokút a penále v sociálnom poistení a starobnom dôchodkovom sporení, pohľadávok, uplatňovania pohľadávok na účely konkurzného konania, hospodárenia Sociálnej poisťovne, kontrolnej činnosti Sociálnej poisťovne a dozoru štátu nad vykonávaním sociálneho poistenia a starobného dôchodkového sporenia (ďalej len „výber poistného“). Tvorba strategických zámerov a ich presadzovanie v komisiách alebo výboroch zriadených Európskou komisiou a Radou Európskej únie v oblasti výberu poistného.

Prihlásiť sa do vonkajšieho výberového konania VK/2019/5677, ktorým sa obsadzuje voľné štátnozamestnanecké miesto na odbore výberu poistného, sa môžete prostredníctvom portálu štátnej služby - link: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/19427.
Termín podávania prihlášok je od 12.9. do 25.9.2019. Predpokladaný termín realizácie výberového konania je 9.10.2019.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Počítačové znalosti: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Outlook Express.
Ďalšie požiadavky: 1. svedomitosť a spoľahlivosť, 2. motivácia, 3. adaptabilita a flexibilita, 4. schopnosť pracovať pod tlakom, 5. komunikačné zručnosti, 6. analytické, koncepčné a strategické myslenie. Požadované odborné znalosti: znalosť zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, zákona č. 55/2017 Z. z. štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Ústavy SR.

Ústredný orgán štátnej správy
ID: 3725115  Megjelentetés dátuma: 12.9.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1071 €