Hlavný štátny radca v oblasti IT

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Ministerstvo financií SR, Štefanovičova, Staré Mesto
Termín nástupu
asap
1 178,5 EUR/mesiacPlat pozostáva z platovej tarify v 8. PT (1178,50eur)s možnosťou priznania osobného príplatku podľa § 132 zákona o štátnej službe až do výšky 100 % z platovej tarify. Platové náležitosti ako aj ďalšie benefity sú porovnateľné so súkromným sektorom.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho systému s najširším vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie zložité a rozsiahle systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym a medzinárodným dosahom na úrovni ministerstva.

Koordinovanie a budovanie celoštátneho systému v oblasti informačných technológií s najširším vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie zložité a rozsiahle systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s celoštátnym dosahom na úrovni ministerstva.

Benefity
• 5 dní dovolenky nad rámec zákonníka práce
• 2 dni v roku pracovné voľno na zotavenie (sick days)
• príspevok na DDS
• multiSport karta
• príspevok na dopravu do zamestnania
• podpora ďalšieho vzdelávania
• možnosť práce z domu po dohode s nadriadeným
* pružný pracovný čas
* možnosť rekreácie vo vzdelávacích zariadeniach
* fitness centrum

Do výberového konania je potrebné sa prihlásiť výlučne prostredníctvom portálu www.open.slovensko.sk cez link:

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
Do nového, dynamicky sa rozvíjajúceho tímu hľadáme nového kolegu, ktorý bude pracovať a plniť úlohy ako IT analytik v odbore vývoja a architektúry sekcie informatiky v rezorte Ministerstva financií SR.
Od nového kolegu očakávame aktívny prístup k riešeniu problémov a úloh, ktoré mu budú ako IT analytikovi pridelené. Samostatný, logický, analytický a konštruktívny prístup k návrhu informačných systémov je veľmi vítaný.

Vašou úlohou bude:
Podieľanie sa na tvorbe analýz a návrhov pre informačné systémy, SW aplikácie a IT služby na úrovni MF SR
Zber a analýza požiadaviek vlastníkov procesov a kľúčových používateľov
Definovanie nových funkcionalít pre existujúce riešenia a návrh nových produktov podľa potrieb vlastníkov procesov a kľúčových používateľov
Sledovanie návrhu a modelovanie business procesov podľa zadaní vlastníkov procesov a kľúčových používateľov
Aktívna participácia na budovaní lepších informačných systémov štátu
Poskytovanie analytických reportov pre rozhodovanie sa kľúčových používateľov a vlastníkov procesov
Príprava posúdení návrhov na zmenu alebo rozvoj informačných systémov, SW aplikácií a IT služieb na úrovni MF SR
Tvorba dokumentácie a strategických zámerov k informačným systémom rezortu MF SR
Posudzovanie náročnosti plánovaných a vykonávaných zmien a poskytovanie podkladov pre rozhodnutia ako z danou zmenou naložiť
Aktívne podieľanie sa na budovaní a rozvoji informačných systémov, SW aplikácií a IT služieb na úrovni MF SR
Zabezpečovanie tvorby metodík pre riadenie a tok procesov ako aj metodík pre riadenie zmenových konaní a rozvoja informačných systémov, SW aplikácií a IT služieb na úrovni MF SR

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

UML - Unified Modeling Language - Pokročilý
Business Process Model and Notation - BPMN - Pokročilý
PRINCE2 - Základy
ArchiMate - Základy
ITIL framework - Základy
vývoj SW aplikácií - Základy
modelovanie podnikových procesov - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

znalosť zákonov:
• Zákon č. 95/2019 Z. z. o informačných technológiách vo verejnej správe a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
• zákon č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (o e-Governmente),
• Zákon č.575/2001 Z. z. o organizácii činností vlády a organizácií ústrednej štátnej správy v znení zmien,
Vyhláška Úradu podpredsedu vlády Slovenskej republiky pre investície a informatizáciu č. 78/2020 Z. z. o štandardoch pre informačné technológie verejnej správy,
• zákon č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií),
• zákon č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
• zákon č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Ďalšie požiadavky:
• Znalosť modelovacích notácií UML a BPMN
• Skúsenosti s modelovaním podnikových procesov sú vítané
• Skúsenosť s vývojom SW aplikácií je výhodou
• Znalosť metodík Prince2 a ITIL je výhodou
• ArchiMate je výhodou
Schopnosti a osobnostné vlastnosti:
• Analytické, koncepčné a strategické myslenie
• komunikačné zručnosti
• svedomitosť a spoľahlivosť
• schopnosť pracovať pod tlakom

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Renáta Revallová
Tel.: +421259582024
E-mail: poslať životopis
ID: 4070242  Megjelentetés dátuma: 27.4.2021  Alapbér (bruttó): 1 178,5 EUR/mesiac