Programátor/ Programátor dizajnér systémov

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Ministerstvo financií SR, Štefanovičova, Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
30 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Staňte sa členom tímu, ktorý vybuduje vládne IT systémy, ktoré si ľudia zamilujú!
Buďte prvý, kto spustí reálne open-source gov systémy.
Buďte prvý, kto pracuje na systémoch gov transparentne už počas vývoja.
Vytvorte užitočné riešenia s pozitívnym dopadom na celú spoločnosť. Nie slovami, ale činmi a dajte tak skutočný zmysel svojej IT kariére.
Cieľom je začať s malým projektom slovenskej B2G elektronickej fakturácie. Potom expandovať do ďalších oblastí (B2B).

Projekt
Slovenská B2G elektronická fakturácia (http://dev.einvoice.mfsr.sk/)
• prvý slovenský vládny systém s otvoreným zdrojovým kódom (https://github.com/slovak-egov)
• postavený tímom interného vývoja
• transparentný projekt, väčšina návrhov, kódu, artefaktov bude verejná
• projekt zasadne zvyšuje transparentnosť verejne správy - takmer všetky faktúry verejnej správy budú prechádzať týmto systémom a budú zverejnené a ľahko vyhľadateľné a to zasadne ovplyvní verejnú kontrolu efektívneho vynakladania verejných financií
• projekty zamerané na to, aby boli vládne služby jednoduché na používanie a užitočné pre občanov a podniky
• agilný projekt, ktorý sa líši od väčšiny štátnych projektov a je riadený technicky zdatnými ľuďmi
• spolupráca s mimovládnymi organizáciami (napríklad Slovensko.Digital), podnikmi, občanmi, štruktúrovaná, dobre čitateľná kódová základňa založená na najnovších technológiách.

Hlavne zásady projektu
• najdôležitejší je užívateľ
• najdôležitejšie je API
• openAPI

Úložiská projektov
o https://github.com/slovak-egov/einvoice
o https://github.com/slovak-egov/slovensko-sk-api

Zodpovednosti
• Hlavné vedenie technológie / projektu / produktu / ux
• Spustiť a udržiavať elektronickú fakturáciu B2G (25%) v takom tvare, aký si občania obľúbia
• Rozvoj nových projektov (75%)
• Prinášanie nových nápadov na zlepšenie služieb pre elektronické služby štátu
• Komunikácia a prezentácia iným inštitúciám, mimovládnym inštitúciám, organizačným útvarom napr.: MIRRI, NASES, UHP, slovensko.digital, ...
• Výber technológií, cloudov, platforiem, odhadovanie, hodnotenie a validácia technologického rizika
• Monitorovanie nákladov, nevyhnutné administratívne postupy okolo integrácií a verejného obstarávania produktov, ktoré nie je možné realizovať interne

Výhody
• Úplná podpora Vašich nadriadených
• Možnosť v budúcnosti získať ďalšie zaujímavé projekty
• Možnosť udať nový smer v oblasti IT, ktorým sa budú riadiť ostatní
• Možnosť agilného vývoja podľa Vašich scenárov
• Možnosť robiť rozhodnutia založené na dátach
• Priestor a podmienky na kreativitu a vlastné iniciatívne projekty
• Možnosť veľa sa naučiť a práca s najlepšími
• Mať skutočný vplyv na to, ako ľudia žijú na Slovensku
• Urobiť Slovensko lepším

Proces výberu kandidátov bude pozostávať z nasledovných kôl:

• Kódovací pohovor
• Pohovor o dizajne systémov
• Základný pohovor

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

Informačné technológie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Prax na pozícii/v oblasti

Informačných technológií

Počet rokov praxe

5

Technológie
Golang, React 17, Redux, Postgres, Redis, ELK stack, Docker, Nginx, nástroje na vyrovnávanie zaťaženia, Node.js, XML, XSD, XSLT, Git

Požiadavky
(ak nasledujúce prísne požiadavky nespĺňate, ale máte záujem o ponúkané miesto, nebojte sa nás osloviť a zašlite nám Vaše CV v slovenskom ako aj anglickom jazyku do emailovej adresy: [email protected]. K dispozícii sú aj menej náročné pracovné pozície)

• nehľadáme niekoho, kto plní príkazy iných, ale vizionára, ktorý príde s novými myšlienkami, nápadmi a povedie projekt
• pracovná angličtina – úroveň B1
• požadujeme myslieť rýchlo, ešte rýchlejšie vykonávať pridelené úlohy
• úplne nezávislé inžinierske schopnosti
• schopnosť viesť malý tím enginering / product / ux
• schopnosť zostať vo vedení celého vývojového cyklu - dizajn, backend, frontend, openAPI,
• DB, nasadenie v cloude, zabezpečenie, UX, UI, testovanie
• schopnosť presadiť si svoj názor, prezentovať ho a vedieť ho obhájiť relevantnými argumentmi
• je potrebné minimálne akademické vzdelanie, viac nám záleží na Vašej praxi
• 5 rokov skúseností v oblasti informačných technológií a je vítaná aj prax v riadení tímu
• komunikačné zručnosti
• schopnosť pracovať pod tlakom

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Renáta Revallová
Tel.: +421259582024
E-mail: poslať životopis
ID: 4041786  Megjelentetés dátuma: 4.3.2021  Alapbér (bruttó): 30 EUR/hod.