Právnik na oddelení právnych služieb mestskej časti Bratislava-Ružinov

Mestská časť Bratislava - Ružinov

Miestny úrad mestskej časti Bratislava - Ružinov, Mierová, Bratislava
Termín nástupu
január 2020, alebo dohodou
platová trieda č. 8 podľa prílohy č. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, finálna úroveň mzdy závisí od seniority uchádzača a od dĺžky započítateľnej odbornej praxe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

komplexná právna agenda mestskej časti spočívajúca najmä:
- v právnom zastupovaní mestskej časti v súdnych sporoch,
- v podávaní návrhov a žalôb v civilnom procese, v podávaní návrhov na exekučné konania a v prihlasovaní pohľadávok do konkurzného konania,
- v právnom posudzovaní a v pripomienkovaní zmlúv a iných právnych dokumentov,
- v príprave právnych stanovísk a usmernení pre dotknuté útvary mestskej časti,
- v tvorbe všeobecne záväzných nariadení, smerníc a interných právnych predpisov,
- vo vedení správnych konaní a priestupkových konaní v postavení správneho orgánu,
- v príprave materiálov do porady vedenia, miestnej rady a do miestneho zastupiteľstva,
- vo vybavovaní žiadostí o poskytnutie predbežnej právnej ochrany podľa § 5 Občianskeho zákonníka,
- vo vybavovaní žiadostí podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov,
- v právnom poradenstve pre jednotlivé odbory miestneho úradu,
- v monitorovaní aktuálnej legislatívy vo vybranej oblasti a v jej aplikovaní do zverenej agendy,
- v plnení ďalších úloh súvisiacich s právnou agendou podľa pokynov nadriadeného.

- príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie do výšky 3 % z hrubej mzdy
- možnosť priznania polročných a koncoročných odmien v závislosti od dosiahnutých výsledkov práce
- dovolenka nad rámec Zákonníka práce podľa Kolektívnej zmluvy,

Informácie o výberovom konaní

K žiadosti priložte:
profesijný štruktúrovaný životopis,
eventuálne pracovné referencie,
súhlas so spracovaním osobných údajov.

Kompletné žiadosti zasielajte, resp. doručte osobne do podateľne Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Ružinov, Mierová 21, 827 05 Bratislava alebo na e-mail: [email protected], a to v termíne do 08.11. 2019.

Vybraní uchádzači budú telefonicky alebo mailom pozvaní na výberové konanie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

odbor právo

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- prax advokátskeho koncipienta, prax v advokácii alebo prax na obdobnej pracovnej pozícii v samospráve alebo v štátnej správe výhodou,
- samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť, flexibilita, asertivita, iniciatívnosť, lojalita, výborné komunikačné schopnosti a písomný prejav, schopnosť operatívneho riešenia pridelených úloh, analytické myslenie, bezúhonnosť,
- ovládanie práce s PC a so systémami právnych informácií a judikatúry samozrejmosťou

samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť, flexibilita, asertivita, iniciatívnosť, lojalita, výborné komunikačné schopnosti a písomný prejav, schopnosť operatívneho riešenia pridelených úloh, analytické myslenie,

bezúhonnosť,

ovládanie práce s PC a so systémami právnych informácií a judikatúry samozrejmosťou.

miestna samospráva

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3783617  Megjelentetés dátuma: 10.10.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: platová trieda č. 8 podľa prílohy č. 3 zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, finálna úroveň mzdy závisí od seniority uchádzača a od dĺžky započítateľnej odbornej praxe