Učiteľ profesijného rozvoja BB, TN, ZA

Národný inštitút vzdelávania a mládeže

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
dohodou
1 138 EUR/mesiac+ príslušné príplatky podľa zákona 553/2003 a interných predpisov MPC

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rozširujeme tím učiteľov profesijného rozvoja na každom regionálnom pracovisku vrátane detašovaného pracoviska. Ak plánujete profesijne rásť, ponúkame Vám pracovnú pozíciu v kategórii „učiteľ profesijného rozvoja“ s možnosťou výkonu práce na plný úväzok alebo znížený úväzok.

Opis pracovných činností - lektor vzdelávania:
• uskutočňuje program vzdelávania a podieľa sa na tvorbe programov vzdelávania,
• vykonáva činnosti odborného garanta programu inovačného vzdelávania,
• vykonáva lektorskú činnosť v programoch inovačného vzdelávania,
• vykonáva činnosti člena komisie na ukončenie inovačného vzdelávania,
• vykonáva uvádzanie začínajúceho pedagogického zamestnanca alebo začínajúceho odborného zamestnanca,
• vykonáva činnosti člena skúšobnej komisie na ukončenie adaptačného vzdelávania,
• vykonáva činnosti lektora aktualizačného vzdelávania v škole alebo školskom zariadení,
• vykonáva činnosti súvisiace s vedením skupín vzdelávania,
• tvorí metodické materiály na lektorovanie v programoch vzdelávania a na odborných podujatiach,
• zabezpečuje publikačnú činnosť vo forme odborných článkov do domácich periodík, tvorí príspevky a prezentácie na odborné domáce konferencie,
• zúčastňuje sa odborných vzdelávacích podujatí a štúdiom odbornej literatúry si dopĺňa vedomosti, ktoré je povinný uplatňovať v praxi,
• participuje na tvorbe a realizácií národných a medzinárodných projektov,
• vypracováva návrh osobného plánu profesijného rozvoja,
• plní ďalšie úlohy, vyplývajúce z ostatných záväzných predpisov a vnútorných predpisov MPC,
• je povinný dodržiavať predpisy týkajúce sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,
• plní ďalšie úlohy podľa pokynov nadriadeného zamestnanca v súvislosti s dohodnutým druhom práce.

+ 5 dni dovolenky naviac,
• príspevok do 3 piliera,
• stravné lístky aj za prvých 10 dní PN,
• možnosť využívať MultiSport kartu,
• a ďalšie zaujímavé.

Informácie o výberovom konaní

Viac informácií nájdete na:

Štruktúrovaný životopis zašlite do 15.06.2021 na adresu: [email protected].
Vzor štruktúrovaného životopisu rovnako nájdete na:

Do popisu Vás poprosím upresniť, na ktoré regionálne pracovisko resp. detašované pracovisko sa hlásite.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

učiteľ

Počet rokov praxe

7

• splnenie kvalifikačných predpokladov na výkon pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca v kategórii učiteľ podľa § 1 ods. 1 písm. i) vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov,
• vykonanie prvej atestácie,
• najmenej sedem rokov výkonu pracovnej činnosti.

Národný inštitút vzdelávania a mládeže je príspevková organizácia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže Slovenskej republiky, ktorá vznikla 1. júla 2022 zlúčením organizácií Metodicko-pedagogické centrum (MPC), Slovenská pedagogická knižnica (SPK), Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ), IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže a Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM).

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pôsobí v oblasti predprimárneho vzdelávania, základného vzdelávania a stredného vzdelávania, špeciálneho vzdelávania a inkluzívneho vzdelávania, základného umeleckého vzdelávania, jazykového vzdelávania a záujmového vzdelávania, v oblasti podpory profesijného rozvoja pedagogických zamestnancov odborných zamestnancov, v oblasti celoživotného vzdelávania, v oblasti práce s mládežou a v oblasti monitorovania a hodnotenia kvality výchovy a vzdelávania a výskumu v uvedených oblastiach.
Poskytuje vzdelávanie a poradenstvo pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, metodicky usmerňuje školy a školské zariadenia, aplikuje pedagogický výskum, organizuje predmetové olympiády a súťaže, poskytuje externé testovanie na školách, neformálne vzdelávanie mládeže či spravovanie knižničného fondu. Zároveň reflektuje potreby vzdelávania pre moderné školstvo, plní aktivity z Plánu obnovy a odolnosti SR a realizuje projekty financované Európskou úniou na národnej a medzinárodnej úrovni.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4081354  Megjelentetés dátuma: 14.5.2021  Alapbér (bruttó): 1 138 EUR/mesiac